NULL

Pakalniškiuose – maironiečių literatūrinė stovykla

Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko penktoji rajono maironiečių literatūrinė stovykla „Kūrybos ratas“. Joje dalyvavo Vaižganto progimnazijos, Baisogalos gimnazijos, Alksniupių ir Pakalniškių pagrindinių mokyklų maironiečiai su savo vadovėmis D. Mikšiene, A. Krugeliene ir Z. Macevičiene.

Pirmą stovyklavimo dieną dalyviai vyko į pažintinę ekskursiją Paberžėn ir Krekenavon. Paberžėje aplankė Sukilimo muziejų, mūsų kraštiečio kunigo – vienuolio Stanislovo bažnyčią bei liturginių rūbų ir reikmenų muziejų.

Ilgiausiai mokiniai užtruko Krekenavoje. Regioninio parko centre nuodugniai apžiūrėjo ekspoziciją, kurios pagrindinė tema – Nevėžio upės senvagių įvairovė. Lankytojai susipažino su animuotais edukaciniais siužetais, klausėsi paukščių bei šikšnosparnių balsų įrašų, žiūrėjo videofilmus, stiklo pertvaroje susipažino su parke surinktais augalais.

Su malonumu maironiukai kopė į neseniai pastatytą 30 metrų aukščio apžvalgos bokštą, iš kurio galima apžvelgti Nevėžio upės senvagę ir dar ledynmečio suformuotą slėnio kraštovaizdį.

Vėliau išvyko į edukacinę programą „Girinio taku“. Tai pusės kilometro ilgio takas palei Linkavos upelį Varnakalnio miške, supažindinantis lankytojus su miško struktūra. Tako pabaigoje keliautojai surado didžiulį Rapolo akmenį, krekenaviečių vadinamą Puntuko broliu, girininkijos žvėrių aptvarus, kuriuose ganosi danieliai ir muflonai. Surado ir Maironio suolelį. Pasirodo, ant stataus Linkavos upelio kranto prieš šimtą metų ilgas valandas praleisdavęs poetas Maironis.

Vakarop visi stovyklautojai atvyko į Pakalniškių pagrindinę mokyklą. Čia jų jau laukė Šeduvos šauliukai, šaulių kuopos vadas G. Rimkus ir būrininkas A. Senulis. Iki sutemų stovyklautojai įveikinėjo kliūčių ruožus, įvairias rungtis, klausė griežtų šaulių komandų. Buvo sunku, bet ir įdomu išbandyti save.

Išlydėję naujus draugus, kiek pailsėję, artėjant vidurnakčiui, stovyklautojai sugužėjo žiūrėti istorinį kino filmą „Faktas“, primenantį septyniasdešimtąsias Pirčiupio kaimo tragedijos metines.

Antrąją stovyklos dieną aptarė savosios kūrybos, iliustravimo bei leidybos rūpesčius.

Stovykloje laikas prabėgo greitai. Patyrę pažinimo džiaugsmą, įveikę netikėtumus, kupini geros nuotaikos ir dvasinių jėgų išsiskyrė iki kito susitikimo.

Pakalniškių pagr. mokyklos maironietė Urtė Kriaučiūnaitė,

mokytoja Z. Macevičienė

Vaikų dienos stovykla Kaune ir Vilniuje https://intellectus.lt/dienos-stovykla/

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE