Pakiršiniečiai sugalvojo Tėvo dieną švęsti kitaip

Birželio 2 d. Tėvo dienos proga Pakiršinio dvare, prie čia telkšančios kūdros, buvo surengtos pirmosios „Mažųjų žvejų varžybos“. Varžybose galėjo dalyvauti ne vyresni nei 12 metų žvejai. Varžybas organizavo Pakiršinio ir Vainiūnų kaimų žvejai entuziastai, Pakiršinio kaimo bendruomenė ir Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centras.

Dalyviai kartu su tėveliais, seneliais, kaimynais, sesėmis, broliais dar valandą prieš varžybas pradėjo rinktis į Pakiršinio dvarą. Užsiregistravę mažieji žvejai pasiruošė vietą, kurioje žvejos, pasigamino slapčiausius pašarus ir pasišėrė būsimą kūdros laimikį, o ant valo užsikabino kabliukus. Vienas žvejys net valtį į kūdrą įsileido. Mažiesiems dalyviams mamos, tėčiai ir seneliai įnirtingai ruošė meškeres ir kabliukus. Daugeliui tai buvo pirmasis žvejybos konkursas, todėl nejauku buvo užkabinti besiraitantį slieką ant smailaus kabliuko.

Renginys sulaukė didelio susidomėjimo. Varžybos truko dvi valandas ir dalyvavo 29 mažieji žvejai, tarp kurių buvo gausu mergaičių žvejų. Žvejai kartu su tėveliais, mamytėmis, broliais, seserimis atvyko iš Joniškio, Panėvėžio, Šiaulių, Radviliškio, Kėdainių, Šeduvos, Karčemų, Pakiršinio, Baisogalos ir t.t. Tikslas, kad tėvai su vaikais kartu praleistų laiką turėdami bendrą tikslą ir atitrūktų nuo išmaniųjų technologijų. Viskas pavyko su kaupu. Visos sužvejotos ir suskaičiuotos žuvys buvo paleistos atgal į Pakiršinio dvaro kūdrą, kaip ir priklauso tikriems žvejams. Jauniausiam žvejui, kuris reguliariai kūdros žuvis šėrė jauku, buvo tik 3 metai.

Pirmąją vietą iškovojo Imantas Stočkus iš Šiaulių, pagautos 55 žuvys (karosai, lynai). Antrąją vietą iškovojo Elijus Kablys iš Šiaulių, 42 žuvys. Kajus Ganys Oginskas iš Karčemų sugavo 16 žuvų ir jis iškovojo trečiąją vietą. Mažieji žvejai išdavė paslaptį, kad žuvys geriausiai kibo saulėje ir ant musės lervų. Dvi valandas trukusias varžybas akylai stebėjo dvaro katinas Katkus. Jis ne tik apžiūrėjo pagautas žuvis, paragavo jauko, bet keletą pagautų žuvų savo gauruotomis letenomis paleido į kūdrą.

Tikime, kad šią tradiciją tęsime. Ačiū visiems dalyvavusiems, atvykusiems, palaikiusiems ir, žinoma, varžybų rėmėjams ir pagalbininkams Sigitui Nakučiui, Valdui Budvyčiui ir Tadui Jurevičiui.

Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro informacija
Pauliaus Kablio nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE