Pasidaryk pats – naujakurių sėkmės istorijos

Seno namo renovacija – tai daug jėgų reikalaujantis iššūkis naujakuriams. Visgi galutinis rezultatas gali viršyti visus lūkesčius ir kelti ypatingą pasididžiavimo jausmą savo rankomis sukurtu namų jaukumu.

Tokia yra ir prikelti seną namą naujam gyvenimui pasiryžusios šeimos istorija. Šiuo atveju norėta ne tik perplanuoti namo erdves ir atnaujinti interjerą bei eksterjerą, bet ir pagerinti seno pastato energinę klasę. Tai padaryti norėjusi šeima atliko keletą paprastų, lengvai įgyvendinamų žingsnių.

  1. Pasirinkti A++ klasės langai

Seno namo renovacija reikalauja ne tik jėgų, bet ir išlaidų, todėl puikiu kainos ir kokybės santykiu pasižymintys plastikiniai langai buvo ypač tinkamas pasirinkimas. Dėl aukšto energinio efektyvumo ir optimalios kainos nuspręsta montuoti daugiau nei 15 metų patirtį turinčio gamintojo ARADAS langus iš MYNEST by Aradas e. parduotuvės.

Šiuo atveju pasirinktų A++ energinės klasės langų šilumos laidumo koeficientas – dar geresnis nei šiuo metu keliami reikalavimai. Name sumontuoti plastiko ALPO sistemos langai ir durys su 3 stiklų paketu bei šiltu rėmeliu, o bendras visų produktų šilumos laidumo koeficientas Uw lygus 0,76 (A++ langams keliamas šilumos laidumo koeficientas Uw turi būti mažesnis arba lygus (<=) 0,8 W/m²K).

  1. Atnaujinta namo išorė, atlikta apdaila ir apšiltinimas

Vengiant papildomų išlaidų, didžiąją dalį darbų šeima atliko patys – pradedant planavimu ir baigiant sienų dažymu. Nuspręsta pakelti ir išplėsti antrąjį namo aukštą, sutvirtinti pamatus, paruošti pagrindą lauko terasai. Renovuojant namo eksterjerą, nuardytas visas stogas ir dalis sienų. Statant naują sienų ir stogo karkasą, pasitelkta specialistų pagalba. Namas dalinai apšiltintas, taip pat atlikta išorinių namo sienų apdaila dailylentėmis.

Tam, kad būtų pakelta seno statinio energinė klasė ir sumažintos šildymo išlaidos, prisidėjo ir šilčiausi A++ energinę klasę atitinkantys langai. MYNEST by Aradas langai ir durys pasirinkti dar ir todėl, kad jie eksportuojami į Skandinavijos šalis, kurioms būdingas atšiaurus klimatas ir keliami itin aukšti reikalavimai produktų kokybei bei sandarumo parametrams.

  1. Nuspręsta, kokios spalvos langus rinktis

Tačiau kokybė ir aukščiausia energinė klasė – ne vieninteliai šių langų privalumai. Atnaujinant būstą buvo svarbūs ir dizaino elementai, o tam pasitarnavo didelė PVC produktų spalvinė gama. Dekoratyvinėmis dangomis padengti profiliai derinti tiek prie namų išorės, tiek ir prie interjero dizaino. Šiam projektui pasirinkta profilių spalva iš vidaus – standartinė balta, iš lauko pusės – pilka 05 Signalgrau dekoratyvinė danga, labiausiai deranti prie išorinės namo apdailos.

  1. Langų užsakymas ir montavimas savo jėgomis

Išmatavus visas langų ir durų angas, buvo suformuotas gaminių bei jiems reikalingų aksesuarų užsakymas. Šiuo atveju pasirinkti nematomi vyriai, sidabrinės rankenos ir pilko atspalvio profilių danga. Nors užsisakyti ir susimontuoti langus savarankiškai atrodė didžiulė atsakomybė ir neįveikiama užduotis, šeima tai atliko savo jėgomis, pasinaudoję aiškiai išdėstytomis MYNEST by Aradas parduotuvės instrukcijomis bei patogia užsakymo platforma.

Montavimo procesą palengvino e. parduotuvėje esantys išsamūs aprašymai, detalios instrukcijos ir brėžiniai, video, įvairūs patarimai ir padėti pasiruošę klientų aptarnavimo specialistai.

Tiesa, atverčiamų-stumdomų durų montavimas patikėtas profesionalams, o langus šeima didžiuojasi sumontavusi savo pačių jėgomis. Daugiausia nerimo kėlęs langų matavimas pavyko, o tai atlikę naujakuriai džiaugiasi ir jaučiasi tarsi tikri meistrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE