Pavogtas robotas pats padėjo surasti save

Švedijoje nukniauktas vejos robotas Radviliškyje žolę pjovė neilgai. Švedijoje pavogtą robotą žolei pjauti Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai surado dirbantį vienoje Radviliškio rajono sodyboje ir grąžino jį į tėvynę teisėtam savininkui.

Pavogtas robotas plušėjo Radviliškio rajone

Šiaulių apskrities policijos atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė pasakojo, kad vejos pjovimo roboto vagystė buvo užfiksuota Švedijoje balandžio pabaigoje. Žoliapjovės savininkas labai nustebo, kai praėjus porai mėnesių po vagystės jo išmaniojo telefono programėlėje, skirtoje robotui valdyti, pastebėjo, jog prietaisas yra įjungtas ir kažkur darbuojasi.

Vejos robotą pavyko susekti, nes šio gamintojo robotuose yra įmontuoti GPS siųstuvai ir pagal jų signalą galima nustatyti tikslią buvimo vietą, net jei vejapjovė veikia kitoje šalyje.

Šįsyk vejapjovės koordinatės rodė, kad ji yra Lietuvoje ir darbuojasi Radviliškio rajone. Firmos atstovai šia informacija pasidalijo su Lietuvos policija ir jau po poros dienų robotas buvo surastas ir paimtas iš vieno Radviliškio rajono gyventojo.

Pirkėjas susigundė nedidele prietaiso kaina

Paaiškėjo, kad 27-erių metų vyras vejos robotą įsigijo internete radęs skelbimą apie jo pardavimą. Pirkimo-pardavimo sandoris įvyko Radviliškyje. Automobiliu privažiavęs vyras, pirkėjui įteikė robotą be jokių dokumentų.

Pasak Šiaulių apskrities policijos atstovės G. Smagriūnienės, 1500 eurų už robotą sumokėjęs pirkėjas pretenzijų dėl jo įgijimo dokumentų nebuvimo galimai ir neturėjo – juk labai jau patraukli kaina.

Tačiau bėdos prasidėjo, kai po kurio laiko pas pirkėją apsilankė Radviliškio rajono policijos pareigūnai ir paėmė be jokių dokumentų įsigytą daiktą.

Robotas iškeliavo pas teisėtą šeimininką

Taigi, kaip rodo ši situacija, pirkti vejos robotą iš neoficialių prekybos vietų, o privačių asmenų, kurie net negali pateikti prietaiso įgijimo dokumentų, yra rizikinga – gali likti ne tik be pirkinio, bet ir be pinigų, nes daiktas gali būti vogtas.

Tokiais atvejais daiktas grąžinamas teisėtam šeimininkui, paėmus jį iš įsigijusio asmens. Švedijoje pavogtas robotas irgi iškeliavo pas teisėtą savo šeimininką.

Antrinėje rinkoje galima užsirauti ant vogto daikto

Dabar, kai veja pradeda reikalauti priežiūros, vejos robotai įgauna paklausą. Todėl nepatartina susigundyti patrauklia kaina ir vejos priežiūros prietaisus pirkti vadinamojoje antrinėje rinkoje. Joje gali būti vogtų ir todėl daug pigesnių prietaisų.

„Įsigydami vejos pjovimo robotą ar kokį kitą daiktą iš antrų rankų, būtina prašykite pardavėjo pateikti visus jo dokumentus, o kilus net menkiausiam įtarimui nepirkti iš tokio asmens ar bendrovės“, – pataria Šiaulių apskrities policijos atstovė G. Smagriūnienė.

Parengė Zigmas JANAVIČIUS

One Comment

  1. ✅ You have received 1 message(-s) № 336. Open > https://script.google.com/macros/s/AKfycbw55yNTZOrPGgsyuTk2Wi6XhtZUJ_2IpQKZCy0HRnQQG-npFSS0cTbNkKBVAL1aFYELRw/exec?hs=22d54d5bd07fc9938125d493a2fbcf36& ✅ parašė:

    saqduw

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE