Per porą valandų vyras du kartus sučiuptas girtas prie vairo

Kai transporto priemonė praranda stabdžius, situaciją išsprendžia remonto meistrai ir ji tampa vėl saugi. O kai stabdžius praranda žmogus, situacija būna daug sudėtingesnė – jam pačiam ir aplinkiniams kyla daug pavojingų situacijų, kurių baigtis neprognozuojama.

Su stabdžius praradusiu žmogumi Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams birželio 13-ąją per porą valandų teko susitikti net du kartus. Ir abu kartus jis buvo važiuotas ir labai pavojingas, nes alkoholio matuoklis parodė vidutinį girtumą.

Nuvertė elektros skydinę

Pirmąkart pareigūnai su juo susitiko Radviliškio soduose, kai Stumbrų gatvėje buvę žmonės išgirdo stiprų garsą ir pastebėjo, jog sodo nameliuose dingo elektra.

Netrukus paaiškėjo šio įvykio priežastis – ties Barsukų ir Stumbrų gatvių sankryža manevravusi sunkiasvorė transporto priemonė su priekaba nuvertė elektros skydinę ir kliudė elektros stulpą.

Vairuotojas aplinkiniams pasirodė neadekvatus. Pamatęs, kad jis su transporto priemone šalinasi iš įvykio vietos, vienas iš ten buvusių vyrų šoko į savo automobilį ir nusekė iš paskos, telefonu palaikydamas ryšį su policijos pareigūnais ir nurodydamas jiems, kuria kryptimi važiuoja iš eismo įvykio pasišalinęs vilkikas MAN.

Drąsus vyras nusprendė sunkiasvorės transporto priemonės vairuotojui užkirsti kelią. Nors jos vairuotojas bandė jį kelis kartus aplenkti, tačiau radviliškietis to padaryti neleido ir, savo automobiliu užkirtęs kelią, privertė bėglį sustoti. Šis iš pažiūros atrodė neblaivus, nes svirduliavo ir labai nerišliai kalbėjo.

Gresia baudžiamoji atsakomybė

Atvykę pareigūnai iš eismo įvykio pasišalinusiam Šiaulių rajono Kairių miestelio gyventojui nustatė 2,19 promilės girtumą. 63-ejų metų vyro vairuojamame vilkike surastas ir nugertas degtinės buteliukas.

Nors vyras bandė įteigti, kad jis alkoholį vartojo po eismo įvykio, tačiau situacijos tai nekeičia – ar prieš, ar po, tačiau faktas tas, kad prie vairo jis buvo sulaikytas neblaivus. Ir kadangi girtumas siekė daugiau kaip pusantros promilės, tai vairuotojui pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Po eismo įvykio įforminimo iškviesto vairuotojo darbdavio žinion buvo perduota ir sunkiasvorė transporto priemonė, ir pats darbuotojas.

Įkliuvo antrą kartą

Po poros valandų tie patys policijos pareigūnai, kurie fiksavo Kairių gyventojo viražus Radviliškio soduose, jį susitiko kelyje Panevėžys-Šiauliai, Jukniškių kaime. Šįkart vyras sėdėjo prie lengvojo automobilio „Opel Zafira“ vairo. Jis tebebuvo neblaivus, tik mažesnio girtumo – pripūtė 1,85 promilės.

„Kodėl vyras prarado vidinius stabdžius ir girtas prie transporto priemonės vairo sėdo vėl, pareigūnams atsakyti negalėjo. Tik atsiprašinėjo ir aiškino, kad norėjo pasiekti namus. Pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas už vairavimą išgėrus, vyras uždarytas į areštinę. Tik ji kartais padeda žmogui atsipeikėti“, – teigia Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė.

Parengė Jonas MARCINKUS

Policijos nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE