Planuojamos permainos pradžiugins sergančiuosius

Kovo 14 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė, savivaldybės gydytoja Irmina Ruškienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Rasa Miškinienė tarėsi, kaip palengvinti mūsų rajone gyvenančių sergančiųjų dalią, kad esant reikalui jie nemokamai galėtų pasiekti gydymo įstaigas.

Planuojama, kad nuo liepos 1-osios pacientams, kurie patys savo jėgomis negali atvykti į gydymo įstaigas, specialius pavežėjimo siuntimus išrašys gydytojai, o pacientai, turintieji tokius siuntimus, į gydymo įstaigas iš namų ir atgal bus vežami nemokamai.

Tikimasi, kad dalį šių išlaidų padengs ligonių kasos, o dalį lėšų reikės surasti pačiai Savivaldybei.

„Manau, kad ši paslauga gyventojams yra labai reikalinga, nes ir dabar sulaukiame daug prašymų padėti nuvažiuoti į gydymo įstaigas. Turime pasirūpinti sergančiais žmonėmis, kad jie galėtų patekti pas gydytojus“, – sako rajono meras K. Račkauskis.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Rasos Miškinienės, šiuo metu gyventojams transporto organizavimo paslaugą teikia Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras, tačiau pagal dabar galiojančią tvarką paslaugos gavėjams, priklausomai nuo jų gaunamų pajamų, dalį kainos už transporto paslaugą tenka susimokėti patiems, o nemokamai į gydymo įstaigą vežami tik į hemodializės procedūras gaunantys ligoniai.

Nuo liepos 1 dienos įsigaliosianti naujovė suteiks galimybę pacientams, turintiems specialius siuntimus, pavežėjimo paslaugą gauti nemokamai. Tiems gyventojams, kurie gydytojo siuntimo dėl pavežėjimo neturės, ir toliau pagal senąją tvarką bus teikiamos transporto organizavimo paslaugos, kurių dalį kainos reikės susimokėti patiems.

Tam, kad planuojamos naujovės nuo liepos 1-osios vyktų sklandžiai, būtina tinkamai pasirengti: paruošti reikiamas transporto priemones, personalą, o dalį paslaugų galbūt reikės pirkti iš privačių tiekėjų. Šiuo metu svarstoma, kuri rajono įstaiga bus atsakinga už pacientų pavežėjimą ir registruos gyventojų skambučius.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE