NULL

Pociūniečiai pasitiko vasarą

Pociūnų krašto gyventojai vakarojo prie Bendruomenės namų. Ten vyko tradicinė, jau šeštus metus organizuojama vasaros atidarymo šventė.

Meras pažadėjo vasaros estradą

Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Dambavos bažnyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas Tomas Kedušis. Bendruomenės namų salėje surengta Mildos Barisevičiūtės rankdarbių paroda. Turi šventė ir savas tradicijas: pakeliama bendruomenės vėliava, dieną vyksta sporto varžybos, vaikų piešimas ant asfalto, lauke ant laužo verdama žirnių sriuba, plovas, vakare – oficialioji dalis, koncertas, apdovanojimai, bendras vaišių stalas.

Bendruomenės pirmininkas Rolandas Kazimieras Sikorskis, paskelbęs šventės atidarymą, visiems linkėjo gražios, smagios šventės. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, nepasididžiavo ir šventės neaplenkė ir rajono valdžios atstovai. Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys ir Pakalniškių seniūnijos seniūnas Kęstutis Ulinskas.

Meras pažadėjo, kad rajono savivaldybė kiek galėdama ir toliau rems bendruomenės iniciatyvas. Planuojama, kad jau kitais metais vietoj palapinės, kuri atstoja sceną, bus pastatyta vasaros estrada. Svečiai džiaugėsi žiūrovų gausa ir aktyvumu, linkėjo geros šventinės nuotaikos.

Paaiškėjo stipriausi ir vikriausi

Bendruomenės pirmininkas Rolandas Kazimieras Sikorskis ir apylinkės seniūnas Kęstutis Ulinskas pagerbė senoles, kurios nugyveno gražų savo amžių, pasveikino pačius mažiausius bendruomenės gyventojus ir aktyviausius bendruomenės narius.

Bendruomenė apdovanojo geriausius sportininkus. Tinklinį geriausiai žaidė moterų komanda „Mes“, vyrų komanda „Šok ir bėk“. Krepšinio varžybose pirmąją vietą iškovojo „Čempionų“ komanda. Virvės traukime stipriausi pasirodė vaikų komanda „Kaimo vaikai“, moterų – „Saulutės“, vyrų – „Kaimiečiai“.

Viena iš smagiausių rungčių – traktoriaus tempimas. Šioje rungtyje nenugalimi buvo „Saulutės“ ir „Seneliai“, noriai savo jėgas išbandė ir vaikai. Rankų lenkime nenugalimas buvo Virgilijus Butkus. Padangos ridenimo rungtyje vikriausias buvo Domas Druktainis. Maišą daugiausiai kartų iškėlė Mindaugas Savickas. Girą moterų grupėje geriausiai rovė Inga Kevalienė, vyrų grupėje – Virgilijus Butkus.

Bėgime savo amžiaus grupėse nepralenkiami buvo Svajūnas Bintautas, Sandra Guigaitė, Rolandas Milašius, Goda Štarolytė. Apdovanoti ir patys šokliausi varžybų dalyviai Gabija Petrošiūtė ir Lukas Petrošius. Šaškėmis suaugusiųjų grupėje geriausiai žaidė Marius Salikas, o vaikų grupėje Greta Salikaitė. Šiemet pirmą kartą buvo išbandyta ir kasų pynimo rungtis.

Apdovanoti aplinkos puoselėtojai

Visus susirinkusius džiugino mažieji kaimo šokėjėliai, jaunimo grupė „Aurum“, savo dainomis širdis virpino senjoros.

Pociūnų kaimo gatvės pavadintos labai gražiais pavadinimais: Ąžuolų, Gėlių, Alyvų, Berželių, Purienų, Sodų. Tad sumaniausi gyventojai surengė gatvių pristatymus.

Kaimo bendruomenė kasmet apdovanoja gražiai tvarkomas sodybas. Šiais metais taip pat buvo surengta aplinkos apžiūra, kurios tikslas pastebėti ir paskatinti tuos žmones, kurie nė karto nebuvo pagirti ir apdovanoti.

Šventės metu už gražiai tvarkomą sodybą apdovanoti Stasys ir Kristina Juškos, už naujai kuriamos sodybos tvarkymą – Zita ir Eduardas Baliukai, už išradingai tvarkomą sodybą – Daiva ir Sergėjus Kudrevcevai, už pavyzdingą sodybos tvarkymą – Janina Žydelienė. Nepastebėti neliko ir daugiabučiai namai. Šiemet išskirti ir pagyrų sulaukė Ąžuolų gatvės 5 ir 7 namai bei Berželių gatvės 3 ir 7 namai.

Atėjus vakarui visi šoko, trypė ir kartu dainavo su „Šeduvos bernais“. Susėdę prie bendro vaišių stalo ragavo didžiulio tradicinio skruzdėlyno.

Gyventojai sako, kad šventė reikalinga – visi susirenka, pabūna kartu, pasimato. Nes šiaip tokių progų Pociūnuose nedaug.

Vilma Digimienė

Po Mišių prie Dambavos bažnyčios.

Šaškių varžybos.

Šventės dalyvius linksmino „Šeduvos bernai“.’

Vaikai piešia ant asfalto.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE