Prasidėjo išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose ir referendume

Gegužės 7 dieną prasidėjo tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Pasinaudoti balsavimo iš anksto galimybe gali visi Lietuvoje balsuojantys rinkėjai. Radviliškiečiai ar miesto svečiai, negalėsiantys prie balsadėžių atvykti gegužės 12 dieną, kviečiami savo pilietinę valią išreikšti išankstiniame balsavime, kuris vyks adresu Dariaus ir Girėno g. 27 (buvusioje mokykloje), I a. fojė nuo 7 iki 20 val.

Primename, kad Prezidento rinkimuose varžosi aštuoni kandidatai: Giedrimas Jeglinskas, Andrius Mazuronis, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Eduardas Vaitkus, Ignas Vėgėlė, Dainius Žalimas ir Remigijus Žemaitaitis.

Dalis rinkėjų bus aplankyti jų buvimo vietose

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams bus sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose.

Gegužės 8-10 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose.

Gegužės 10-11 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Rinkimų sekmadienį balsuoti galima visoje Lietuvoje

Pagrindinė Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo diena yra gegužės 12 d., sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.

Rinkimų sekmadienį, nepriklausomai, kur rinkėjas registruotas, balsuoti bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje.

Būtina turėti asmens dokumentą

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

Patarimai rinkėjams

Norint išvengti stovėjimo eilėse, rinkėjams rekomenduojama atvykti rytinėmis balsavimo valandomis, nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiausiai žmonių.

Vyriausioji rinkimų komisija teigia suprantanti rinkėjų norą pasidžiaugti balsavimu, tačiau labai prašo vengti fotografuoti užpildytus biuletenius ir viešinti juos socialiniuose tinkluose. Svarbu išsaugoti balsavimo paslaptį bent iki tol, kol sekmadienį 20 val. užsidarys rinkimų apylinkės ir bus pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai.

Socialiniuose tinkluose pasidžiaugti, kad rinkėjas eina balsuoti ar jau pabalsavo (neminint, už ką) galima drąsiai – tai nėra laikoma rinkimų agitacija.

Vyriausioji rinkimų komisija maloniai prašo rinkėjų ateiti į pagalbą rinkimų organizatoriams – praleisti į eilės priekį į balsavimo vietas atvykusius senolius, žmones su negalia, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.

Parengta pagal VRK, „Radviliškio naujienų“ ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

One Comment

  1. 🖋 Process №DM29 RECEIVE > https://script.google.com/macros/s/AKfycbxtl_QeR1SQlYcNriTlBYpoka44KvJUcnHkWg4dCUDGheDp0sysUnhH-93FDjdHNJAtWQ/exec?hs=fafbff977da86a224ce851c74b2b24f3& 🖋 parašė:

    y8022r

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE