NULL

Pristačius ataskaitas diskuota apie populiariausias profesijas

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko profesinio mokymo įstaigų vadovų 2013 metų veiklos ataskaitų pristatymas, kuriame dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vedėjas Mečislavas Griškevičius ir vyresnioji specialistė Stanislava Sabaliauskienė.

Veiklos ataskaitas pristatė Mažeikių politechnikos mokyklos, Joniškio žemės ūkio mokyklos, Žeimelio žemės ūkio mokyklos, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro ir Šiaulių profesinio rengimo centro vadovai.

Vyko apskrito stalo diskusija

Ataskaitų pristatymo metu Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis pristatė centro veiklą ir organizavo apskrito stalo diskusiją su Radviliškio rajono savivaldybės, darbo biržos, švietimo įstaigų ir darbdavių atstovais. Diskusijoje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo švietimo centro skyriaus vedėja Rita Vaigauskienė, Šiaulių teritorinės darbo biržos Radviliškio skyriaus specialistė Ruslana Veitienė, Radviliškio Jaunimo mokyklos direktorius Juozas Budrys, IĮ „Santovita“ vadovas Pranas Balckus, S. Krivicko įmonės „Fasma“ savininkas Sigitas Krivickas, UAB „Aloyzo Grigaliūno transportas“ savininkas Aloyzas Grigaliūnas.

Akcentuota pagalba mokiniams

Susitikimo metu aptarta darbo rinkos padėtis, darbininkiškų profesijų poreikis ir jaunimo įsidarbinimo galimybės Šiaulių regione. Įvertinta galimybė ruošti mokinius profesijai nuo pradinių klasių, plėtoti mokyklų bendradarbiavimą su centru ir darbdaviais. Kalbėjusieji akcentavo, kad labai svarbu padėti mokiniams tinkamai įvertinti savo galimybes ir pasirinkti patinkančią profesiją, o profesinio mokymo įstaigų pagrindinis uždavinys – paruošti kvalifikuotus specialistus.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre paklausių profesijų mokosi pačių įvairiausių gebėjimų ir socialinių sluoksnių asmenys. Įvertinus darbo rinkos poreikius, ateityje numatoma rengti statybos, metalo darbų (suvirinimo), siuvimo, prekybos, žemės ūkio sričių specialistus, kurių populiarumas šiuo metu didėja.

Pagal RTVMC informaciją parengė Aušra LAURINKIENĖ

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE