Profesionali auto priežiūra: Kaip auto diagnostikos įranga tampa būtinu įrankiu kiekvieno automechaniko darbe

Galimos gedimo priežasties nustatymas yra raktas į automobilio remonto kaštų mažinimą ir efektyvų jo įgyvendinimą. Anksčiau diagnostikos greitis pirmiausia priklausydavo nuo auto mechaniko patirties. Šiais laikais tai yra jo žinių ir šiuolaikinės programinės įrangos, kurią jis naudoja dirbdamas, rezultatas.

Kiekviename šiuolaikiniame automobilyje sumontuotas borto kompiuteris naudojamas klaidų (gedimo) pranešimų skaitymui. Tereikia prie automobilio kompiuterio prijungti nešiojamąjį kompiuterį su atitinkama programine įranga ir tinkamai interpretuoti rodomas klaidas. Verta prisiminti, kad kiekviena transporto priemonė turi šiek tiek skirtingą programinę įrangą ir skirtingas technines charakteristikas – norint prijungti elektroninį diagnostikos įrenginį prie automobilio kompiuterio reikalingi specialūs įskiepiai.

Kuo modernesnė transporto priemonė, tuo efektyvesnė kompiuterinė auto diagnostikos įranga, leidžianti aptikti ir pašalinti galimus techninius gedimus. Tai puikus sprendimas, pavyzdžiui, kai norime įsigyti naudotą automobilį. Tiesiog nuvažiuokite į automobilių servisą, prijunks jūsų automobilį prie nešiojamojo kompiuterio su atitinkama programine įranga ir patikrins, kas yra jo borto kompiuterio istorijoje. Kompiuterinė diagnostika taip pat leidžia greitai diagnozuoti gedimo priežastis, nereikia išardyti automobilio ir tikrinti atskirus jo komponentus. Žinoma, ne kiekvienas gedimas yra akivaizdus ir daugeliu atvejų vis tiek tenka pasikliauti auto mechaniko patirtimi, tačiau naujesniuose transporto priemonių versijose kompiuterinės sistemos jau yra taip pažengusios, kad galimų gedimų nustatymas yra vos kelių reikalas minučių darbas.

Nors kompiuterinė diagnostika leidžia lengviau nustatyti gedimo priežastis, daugelis vairuotojų vis dar netiki šio metodo veiksmingumu. Dažniausiai tai nutinka dėl nežinojimo ir blogos patirties, kuri gali būti diagnozuojant senesnio tipo automobilius, kuriuose sumontuota mažiau jutiklių – diagnozuoti tokios transporto priemonės gedimą yra daug sunkiau. Tiesą sakant, kompiuterinė diagnostika naujose transporto priemonėse yra esminis elementas, norint atkurti sugadintą automobilį iki visiško eksploatavimo efektyvumo. Neatlikus kompiuterinės diagnostikos, ne tik sunku nustatyti gedimo priežastį, bet ir po automobilio remonto (pakeitus sugedusį komponentą nauju) neįmanoma pašalinti kompiuterio klaidų.

Pastebėjus neįprastą lemputę prietaisų skydelyje, verta apsilankyti automobilių servise, prijungti automobilį prie kompiuterio ir patikrinti, kas tiksliai vyksta su automobiliu. Taip pat verta vykti į kompiuterinę diagnostiką, kai pastebite nerimą keliančius simptomus iš variklio ar vienos iš pagrindinių sistemų, atsakingų už saugų ir patogų vairavimą. Diagnostikos dėka galite patikrinti, kas slypi už variklio galios sumažėjimo, didesnių degalų sąnaudų ar pailgėjusio stabdymo kelio ant šlapios kelio dangos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE