Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl seksualinio priekabiavimo Vinco Kudirkos progimnazijoje

Vasario 23 dieną Šiaulių apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio priekabiavimo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 152 str. 1 d.). Toks sprendimas priimtas prokurorui susipažinus su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjo priimtu nutarimu atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir jį panaikinus.

Prokurorė: būtinas išsamesnis ir detalesnis tyrimas

Pranešimas apie įtariamą mokytojo seksualinio priekabiavimo prie nepilnamečių moksleivių atvejį vienoje Radviliškio ugdymo įstaigoje policijoje buvo gautas šių metų vasario 3 dieną. Jį išnagrinėjęs ikiteisminio tyrimo tyrėjas vasario 13 dieną priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Įvertinusi pareiškimą ir jo nagrinėjimo metu gautus duomenis Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laima Mažeikienė konstatavo, kad šiuo atveju yra būtinas išsamesnis ir detalesnis tyrimas, kurio metu bus siekiama išsiaiškinti visas reikšmingas faktines aplinkybes ir objektyviai nustatyti, ar prieš nepilnametes moksleives buvo padaryta nusikalstama veika, o įtarimams pasitvirtinus – ją atitinkamai įvertinti.

Nors iki dabar nė vienas iš galimai nukentėjusių nepilnamečių vaikų tėvų į teisėsaugą nesikreipė, prokurorės vertinimu, kylant tokio pobūdžio įtarimams ir siekiant užtikrinti, kad nepilnamečių teisėti interesai būtų apginti, ikiteisminis tyrimas pradėtas prokuroro sprendimu.

Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas siekdamas seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo vulgariais ar panašiais veiksmais, pasiūlymais ar užuominomis priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomo asmens, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Kalbos atsinaujino pasikeitus mokyklos direktorei

Redakcijos šaltinių teigimu, kalbos apie tai, jog Vinco Kudirkos progimnazijoje vienas darbuotojas galimai priekabiauja prie mergaičių, tarp pačių moksleivių ėmė sklisti dar praėjusių metų rudenį. Paauglės mergaitės viena iš kitos sužinojo, kad progimnazijoje dirbantis vyras per užsiėmimus elgiasi nederamai, lenda joms į akis, liečia kojas ir kitas kūno vietas, slapta filmuoja.

Skandalas tada į viešumą taip ir neiškilo, todėl lieka neaišku, ar tuometinei mokyklos direktorei Rasai Dagienei buvo pranešta apie nederamą pavaldinio elgesį ir ji į pranešimą nereagavo, ar niekas įstaigos vadovės apie galimą seksualinio priekabiavimo faktą tiesiog nedrįso informuoti.

Apie nederamą mokyklos darbuotojo elgesį Vinco Kudirkos progimnazijoje vėl pradėta kalbėti po to, kai šių metų pradžioje Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis iš pareigų dėl prarasto pasitikėjimo atšaukė šios mokyklos direktorę R. Dagienę, o laikinai progimnazijai vadovauti paskyrė Lizdeikos gimnazijos direktorę Iną Bajarauskaitę.

Aptarinėjo socialinių tinklų pokalbių grupėse

Kai kurie mokinių tėveliai, susibūrę į Vinco Kudirkos progimnaziją lankančių vaikų tėvelių grupes, galimus seksualinio priekabiavimo atvejus aptarinėjo per socialinių tinklų pokalbių programą „messenger“, todėl informacija tarp tėvų ir vaikų paplito gana plačiai.

Vienos mergaitės mama net prasitarė, kad dėl netinkamo mokyklos darbuotojo elgesio planavo eiti kalbėtis į mokyklą, tačiau ją atkalbėjo dukra, baimindamasi, kad mama nesukeltų per didelio triukšmo.

Kitos mergaitės mama irgi prisipažino iš savo dukters išgirdusi apie nederamą mokyklos darbuotojo elgesį ir pasiūlė kreiptis į auklėtoją, kad ši surengtų susirinkimą, į kurį pakviestų administracijos atstovus.

Netinkamu elgesiu apkaltintas vyras mokykloje nebedirba 

Laikinoji mokyklos vadovė I. Bajarauskaitė, išgirdusi kalbas apie nederamą ir gašlų mokyklos darbuotojo elgesį, nieko nelaukusi pasikvietė jį „ant kilimo“. Po pokalbio minėtas mokyklos darbuotojas pareiškė norą išeiti iš darbo pačiam prašant. Laikinoji mokyklos vadovė jo norą iš karto patenkino, todėl šiuo metu vyras įstaigoje nebedirba.

Redakcijos žiniomis, tą pačią dieną laikinoji mokyklos vadovė I. Bajarauskaitė apie pokalbį su pavaldiniu ir jo atleidimą informavo rajono merą Kazimierą Račkauskį. Rajono vadovas dėl galimo seksualinio priekabiavimo mokykloje kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus, kurių paprašė atlikti tyrimą ir, jeigu skandalingi faktai pasitvirtintų, nubausti kaltininką.

Parengta pagal „Radviliškio naujienų“ ir Šiaulių apygardos prokuratūros informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE