NULL

Radviliškiečio karikatūristo paroda atidaryta Šiauliuose

Ričardas JAKUTIS

Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano Stugio karikatūrų paroda, skirta autoriaus 50-mečiui.

Šiandieniniai penkiasdešimtmečiai pamena žurnalą „Šluota“, kuri atsivertę visi pirmiausiai ieškodavo karikatūrų, karikatūras spausdino ne vienas, netgi ne satyrinis žurnalas ar laikraštis. Vėliau karikatūrų populiarumas priblėso, jas jau rečiau begalėjai išvysti ir tai tęsiasi iki šių dienų. Todėl bet koks šio žanro atgaivinimas yra sveikintinas reiškinys. A. Stugio paroda „Laiptų galerijoje“ Šiauliuose ir yra bandymas sugrąžinti į mūsų aplinką karikatūrų meną.

A. Stugys „Laiptų galerijoje“ pirmą kartą. Čia jis pristato daugiau kaip 30 karikatūrinių piešinių įvairiomis temomis. Autorius sako: „Karikatūra dailėje – kaip satyra poezijoje. Žanras labai įdomus, nors ir nedėkingas. Jos paskirtis ne įtikti, patikti ar liaupsinti, o kasyti, tarkuoti ir „traukti per dantį“.

Apie save menininkas nelinkęs daug pasakoti. Maloniai stebiesi regėdamas, kad negalios varginamas vyras kupinas neblėstančio optimizmo, kuriuo užkrečia ir visus aplinkinius. Be tapybos ir grafikos A. Stugys dar rašo satyras (išleido penkias knygas: „Kartu suvalgyti ledai“, „Baltos pėdos“, „Blogas lietuvis“, „Tarp mūzos delnų“, „Kad gyvenu ne Paryžiuje“), yra bardas. Save autorius apibūdina: „Harvardų nebaigiau. Mokykloje už pripaišymus dvikapeikių sąsiuvinių pabaigoje – visai klasei buvau rodomas kaip neperspektyvus blogietis. Savo nepartinei laimei ar nelaimei pretenzijų neturiu. Kai lietuviško kapitalizmo negatyvas ima graužti akis ir burną, per jo amoralą važiuoju karikatūromis. Džiaugiuosi dėkingu laikotarpiu, siūlančiu įdomias temas eskizams“.

Darbas Šiauliuose

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE