Radviliškiečių sportininkų pasiekimai Europos karatė čempionate

Vasario 9–11 dienomis Sakartvele, Tbilisyje, vyko WKF karatė Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionatas.

Čempionate varžėsi 1151 sportininkas iš 49 šalių, Lietuvos rinktinei atstovavo trys Sporto klubo „Rytų kovotojas“ ir Radviliškio ŠSPC sporto skyriaus sportininkai, treniruojami Aivaro Vasiliausko ir Gvido Dišlės: Ieva Jurpalytė varžėsi kumitė rungtyje, 14–15 metų amžiaus  grupėje, svorio kategorijoje iki 54 kg (35 dalyvės); Erintas Mateliūnas – kumitė rungtyje, 14–15 metų amžiaus  grupėje, svorio kategorijoje +70 kg (29 dalyviai). Melita Mikalevičiūtė – kumitė rungtyje, 16–17 metų amžiaus  grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg (31 dalyvė).

Tai be galo aukšto lygio varžybos, kurių meistriškumą parodo faktas, jog dalyvauti vienoje rungtyje gali tik po vieną šalies atstovą, taigi į šį čempionatą suvažiuoja tik geriausi šalių sportininkai, kurie siekia Europos čempiono titulo.

Geriausiai sekėsi Erintui Mateliūnui, kuris penktadienį (vasario 9 d.) pradėjo savo kovas ir pirmoje kovoje susitiko su jau gerai žinomu sportininku iš Latvijos. Erintas puikiai susitvarkęs su startiniu jauduliu laimėjo rezultatu 2:0. Antroje kovoje įveikė lenkijos kovotoją rezultatu 2:1.Trečioje kovoje Erintas kovojo su Šiaurės Makedonijos kovotoju, Erintas laimėjo 4:1. Ketvirtoje kovoje dėl patekimo į Europos čempionato finalą Erinto laukė labai stiprus Prancūzijos kovotojas, kuris, nors pirmąją minutę ėjosi apylygiai, Erintą nugalėjo 3:12 ir paliko sportininką varžytis bronziniame finale. 

Sekmadienį (vasario 11 d.) Erinto laukė bronzinis finalas, dėl trečios vietos su Ukrainos sportininku. Po labai atkaklios kovos, deja, bet teko patirti pralaimėjimą rezultatu 3:3 (pagal WKF taisykles, laimi tas, kuris pirmas pelnė tašką) ir tenkintis Europos čempionato 5 vieta.

Šeštadienį (vasario 10 d.) kovojo Melita Mikalevičiūtė, kuri praėjusių metų Europos čempionate laimėjo bronzos medalį, todėl jai buvo keliami dideli lūkesčiai. Tačiau sportas toks jau yra, kartais laimi viską, kartais ir pralaimi. Melita pirmoje kovoje laimėjo prieš šveicarę rezultatu 3:0, bet kitoje kovoje nusileido izralietei 2:4.

Ievai Jurpalytei tai buvo pirmas tokio aukšto lygio čempionatas, deja, pirmoje kovoje teko pripažinti bulgarės pranašumą.

Sveikiname sportininkus su geru pasirodymu, džiaugiamės turėdami galimybę garsinti Radviliškio ir Lietuvos vardus Europoje! Dėkojame Sporto klubo „Rytų kovotojas“ rėmėjams ir Radviliškio rajono savivaldybei už suteiktą galimybę dalyvauti sportininkų dalinio finansavimo programoje.

Parengta pagal sportininkų informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE