NULL

Radviliškietės – skaitymo šventėje Anykščiuose

Gegužės 30-31 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8-okė Tautvydė Dorofėjūtė (mokytoja D. Mikšienė), Pakalniškių pagrindinės mokyklos 7-okė Urtė Kriaučiūnaitė (mokytoja Z. Macevičienė) ir Tyrulių pagrindinės mokyklos 8-okė Kornelija Barkauskaitė (mokytoja K. Masiulienė) dalyvavo respublikinės skaitymo skatinimo akcijos „Imant knygą, pamesk niekus“ (A. Baranauskas) baigiamojoje šventėje Anykščiuose. Mokinės, paskatintos mokytojų, nuo metų pradžios rašė laišką apie skaitymo reikšmę, kūrė skaitymo reklamą, sulaukė akcijos rengėjų kvietimo.

Mokinės pirmiausia susipažino su A. Vienuolio ir A. Baranausko muziejaus erdvėmis ir dalyvavo literatūriniame konkurse, kurį protegavo garbūs svečiai: D. Šakavičiūtė, ŠU dėstytoja, K. Urba, VU docentas, 7-8 klasių literatūros vadovėlių sudarytojas, R. Vanagas, rašytojas, A. Verbickas ir T. Kontrimavičius, A. Vienuolio ir A. Baranausko muziejaus adminstratoriai.

Tuo tarpu mokytojai susipažino su Anykščių regioninio parko direkcijos lankytojų centro ekspozicija ir puikiuoju Menų inkubatoriumi, kurio pavydu net vilniečiams, lankėsi vaikų rašytojos Bronės Buivydaitės sodyboje–muziejuje, Angelų muziejuje.

Popietę visi praleido J. Biliūno sodyboje–muziejuje (Niūronių km.), klausėsi pasakojimo apie Joniuką, o L. ir S. Didžiulių sodybos-muziejaus (Griežionėlių km.) svirne peržiūrėjo ir aptarė mokinių skaitymo reklamos medžiagą, dalyvavo edukacinėje programoje „Knyga žadinę Tėvynę…“.

Kitą dieną mokiniai pradėjo to krašto rašytojų skaitymais Anykščių miesto erdvėse, kopė į 79 metrų aukščio bažnyčios bokštą, vėliau lankėsi Anykščių siaurojo geležinkelio stotyje, visi išbandė dreziną. L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje dalyvavo diskusijoje-apskritajame stale, kur mokiniai pristatė savo vizijas apie rašytojų kūrinių parkus. Apdovanoti padėkomis ir daugybe knygų, ne tiek rungtyniavę, kiek pabuvę kartu paskutinėmis mokslo metų dienomis, kupini įspūdžių, išskubėjo namo.

Radviliškio Vaižganto progimnazijos informacija

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE