NULL

Radviliškio arenoje varžėsi jaunieji eismo žinovai

Gegužės 22 dieną į Radviliškio sporto areną iš visų Lietuvos kampelių rinkosi stipriausieji pradinių klasių Kelių eismo taisyklių žinovai. 18 komandų kartu su mokinius ruošusiais mokytojais buvo pasiryžę varžytis dėl geriausiųjų vardo. Renginio organizatoriai: Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo švietimo centras, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras, pasistengė, kad tą dieną arena taptų jauki ir joje būtų daug spalvingų šviesoforo spalvas primenančių balionų.

Šventės atidarymo metu sėkmės dalyviams linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Rima Pocienė. Tačiau, kaip pasirodė vėliau, ne visi svečiai atvyko į konkursą įprastu mums būdu. Salėje pasirodęs drakonas ne tik kalbėjo su varžybų vyriausiąja teisėja R. Stasiulaitiene, bet netrukus ėmė skraidyti po areną. Ir tai buvo tik pradžia… Radijo bangomis valdomus aviamodelius demonstravo Donatas Paužuolis, kuris aviamodeliavimo sportu užsiima jau 18 metų. Arenoje skraidė ne tik drakonas, bet ir mašina, o pagal muziką sklandė lėktuvas, kurie visiems paliko neblėstantį įspūdį.

Prasidėjusi konkurso karuselė sukosi greitai, atrodytų, visiems sekėsi gerai, tačiau fortūna visiems vienodai nesišypso – buvo rungčių, kurios nesukeldavo jokių problemų, prie kitų tekdavo paplušėti, išklausyti teisėjų pastabų. Konkurso metu moksleiviai turėjo analizuoti situacijas maketuose, dėlioti kelio ženklų dėliones, pademonstruoti teisėjui, kaip reikia teisingai naudoti atšvaitus, išspręsti viktorinos užduotį. O kiekvienam komandos kapitonui teko įrodyti, kad jie yra verti šio vardo, specialiai jiems parengtoje rungtyje. Nelenva rungtimi buvo videoužduotis, pareikalavusi ypatingo dėmesio sukaupimo – juk filmuotoje situacijoje buvo nemažai įvairių pažeidimų, kuriuos reikėjo nurodyti. Praktinėse užduotyse mokiniai turėjo pareiti gatvę nereguliuojamoje perėjoje ir šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje.

Renginio pabaigoje mokinių laukė dar du siuprizai – burbuliatorius ir Šiaulių apssrities policijos Patrulių rinktinės kinologų būrio kinologo pasirodymas su tarnybiniais šunimis. Pareigūnai demonstravo, kaip tarnybinis šuo paklūsta pareigūnų nurodymams, ieško narkotinių medžiagų. Be abejo, patys smalsiausieji nepaleido kinologų ir klausinėjo apie tarnybinių šunų mėgstamiausią ėdalą, „šuniškas“ silpnybes ir pomėgius bei daugelį smagių dalykų, kurie pralinksmino ne tik vaikus, bet ir pačius policijos pareigūnus. O patys drąsiausieji veržėsi palydėti keturkojus bičiulius iki tarnybinio automobilio ir paglostyti patį mažiausiąjį kinologų augintinį.

Be abejo, labiausiai visų dalyvių akis traukė pagrindiniai konkurso prizai, įsteigti Lietuvos automobilių kelių direkcijos, ir kurie puikavosi arenos viduryje – dviračiai kiekvienam nugalėtojų komandos dalyviui ir juos ruošusiam mokytojui, planšetiniai kompiuteriai ir galybė visokių dovanų.

Kadangi iki pat uždarymo ceremonijos nebuvo skelbiami konkurso nugalėtojai, tai pagrindinių ir visų kitų prizų savininkai nebuvo aiškūs. Visos renginyje dalyvavusios komandos buvo apdovanotos dovanomis. O labiausiai akis traukę dviračiai atiteko patiems stipriausiems Kelių eismo taisyklių žinovams. Komisijos nariai, įvertinę visas užduotis, pirmąją vietą skyrė Kauno rajono Mastaičių pagrindinės mokyklos komandai, antrąją – Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos komandai, trečiąją – Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos komandai.

Pagal policijos pranešimą parengė Juozas GINKUS

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE