Radviliškio gausios šeimos keliavo į žaliąją Lietuvos viršūnę

Liepos 17 dieną vykdant tęstinį projektą „Radviliškio rajono gausių šeimų socialinės atskirties mažinimas bei pilietiškumo ugdymas“ suorganizuota kelionė į Anykščius.

Pažintinę kelionę pradėjome grožėdamiesi vaizdais bei nuostabia miesto panorama nuo A. Vienuolio gatvėje naujai įrengtos apžvalgos aikštelės.

Aplankėme įžymųjį Puntuko akmenį ir Medžių lajų tako kompleksą, kurį sudaro informacinis centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas. Tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kuriame galima pasivaikščioti medžių viršūnių lygyje.

Apžiūrėjome nuo informacinio centro iki tako pradžios esančias 6 pažintines stoteles, skirtas susipažinti su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmeniu.

Pažintinėje veikloje domėjomės muziejinėmis vertybėmis, lankėmės Siauruko muziejuje. Jame apžiūrėjome architektūros, technikos ir krašto istorijos ekspozicijas, išsaugojusias XX amžiaus dvasią.

Kelionė per muziejaus ekspozicijas šeimoms suteikė galimybę prisiliesti, išbandyti ir sužinoti įdomių faktų. Išbandėme veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių.

Aplankėme „Laimės žiburį“ – J. Biliūno kapą ir paminklą ant Liudiškių kalvos. Kalno viršūnė ypatinga ne tik tuo, kad čia ilsisi visiems žinomų kūrinių „Kliudžiau“ ir „Brisiaus galas“ autorius Jonas Biliūnas, tačiau ir tuo, kad ant šios kalvos kadaise kūrė pats Antanas Baranauskas, plačiai atsiveriančiomis Anykščių apylinkėmis gėrėjosi ir Antanas Žukauskas–Vienuolis.

Vaikus ypač sužavėjo unikalios pramogos po atviru dangumi Labirintų parke. Šeimos išbandė savo laimę ir orientavimosi įgūdžius.

Už tai, kad pavyko suorganizuoti bendruomenišką veiklą, orientuotą į gausių šeimų aktyvinimą, savanorystę, šeimų ir jaunimo įtraukimą į kultūrinę, pažintinę edukaciją, esame dėkingi asociacijos nariams ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijai.

Radviliškio rajono gausių šeimų asociacijos „Šeimos židinys“ vadovė Audronė Beresnevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE