NULL

Radviliškio muzikos mokyklos choras Maskvoje pripažintas laureatu

Neseniai iš Maskvoje vykusio tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Zvučit Moskva“ grįžęs Radviliškio muzikos mokyklos choras „Saulės vaikai“ jau trečią kartą tapo tarptautinio chorų konkurso laureatu. Iš Rusijos sostinės choristai parsivežė III laipsnio laureato diplomą ir Rusijos Dūmos padėką už tarptautinių ryšių plėtrą ir muzikinės kultūros puoselėjimą.

Kolektyvas, su pritariančiais mokytojais ne tik atliko konkursinę programą, bet drauge su kitais festivalio dalyviais koncertavo Maskvos evangelikų-liuteronų sobore, pagrindinėje Rusijos stačiatikių šventovėje „Chram Christa Spasitelia“. Dalyvavo iškilminguose festivalio-konkurso atidarymo ir uždarymo koncertuose, kurie vyko Maskvos Tarptautiniuose muzikos namuose ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje (vienoje iš prestižiškiausių pasaulio lygio salių).

Visuose pasirodymuose vienintelis choras iš Lietuvos buvo labai šiltai sutinkamas ir išlydimas ilgais bei audringais aplodismentais bei ovacijomis. Buvome maloniai nustebinti, kai sužinojome, kad tarptautinės komisijos nariu yra ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, berniukų choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas Vytautas Miškinis, kuris džiaugėsi mūsų atvykimu ir dalyvavimu konkurse.

Kadangi vykome pagal kultūrinių mainų ir ryšių susitarimą, tad mus globojęs maskviečių vaikų choras pasirūpino, kad lietuvaičiai liktų patenkinti kultūrine festivalio programa. Mūsų delegacija per penkias dienas apsilankė Caricino dvaro parke, netgi išbandė išpuoselėtų salių akustines galimybes. Radviliškio muzikos mokyklos choras aplankė kosmonautikos muziejų, žinomo Rusijos dailininko Aleksandro Šilovo dailės galeriją, o pačią pirmą atvykimo dieną vaikams buvo surengta ekskursija po šeimininkų chorinio dainavimo mokyklą „Radost“.

Parengta pagal choro „Saulės vaikai“ atstovų pranešimą

Vienas iš tarptautinės komisijos narių buvo ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, berniukų choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas Vytautas Miškinis (antras iš dešinės). 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE