NULL

Radviliškio rajone šiemet dygs ambicingi projektai

 Juozas GINKUS

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos kultūros namai, pagaliau visiškai suremontuota Lizdeikos gimnazija ir miesto kultūros centras – tai tik keletas projektų, kuriuos Radviliškio rajono vadovai užsibrėžę pradėti įgyvendinti jau šiemet.

Ir jau neliko nė menkiausios abejonės, jog visi projektai bus padaryti, nes didžiausias postūmis įvyko po to, kai Radviliškio rajono savivaldybės vadovai iškėlė klausimą dėl jų įgyvendinimo į Vyriausybės lygmenį ir ministrus įtikino, kad jiems turi būti skirtas finansavimas iš valstybės investicijų programos. Radviliškio rajono projektams uždegta žalia šviesa.

Mynė ministerijų slenksčius, kol gavo pinigų

Planai statyti baseiną Radviliškyje, tvarkyti sporto aikštynus ir kultūros namus įvairiuose rajono miesteliuose bei kaimeliuose, modernizuoti švietimo įstaigas ir kt. Radviliškio rajono savivaldybėje brendo jau seniai, dar einant rajono mero pareigas Antanui Čepononiui. Tačiau reali perspektyva įgyvendinti daugelį šių projektų atsirado šiemet, kai paaiškėjo projektų finansavimas iš valstybės investicijų programos lėšų.

Be abejo, tam prireikė nemažų pastangų ir nors dabartinis rajono meras Darius Brazys nelinkęs sau prisiimti nuopelnų, nes šie pasiekimai, anot jo, – tai visos komandos darbas, tačiau jam teko pripažinti, kad kelionės į Vilnių, nuolatinis įvairių ministerijų valdininkų trukdymas pasiteisino.

Jūs patys žinote, kad sąraše, kuris pretenduoja į valstybės investicijų programą, yra ne vienas toks projektas, todėl nuolatinis ryšių su ministerijomis palaikymas, argumentų dėl projektų būtinybės kartojimas, įvairių dokumentų suruošimas ir visa kita „lobistinė“ veikla, kuri atima daug laiko, galima sakyti, ir padėjo į rajoną pritraukti šios programos pinigus“, – pasakojo meras.

Ar pavyks jau pradėti įgyvendinti projektus šiemet? Rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė tuo net neabejoja. „Jei tik šiais objektais suinteresuoti kultūros, sporto, švietimo žmonės kibs į darbus, projektai bus sėkmingai įgyvendinti. Tuo tarpu rajono savivaldybės administracija pasiruošusi jiems teikti visokeriopą pagalbą“, – „Radviliškio naujienoms“ pažadėjo ji.

Milijonas Baisogalos kultūros namams

Pats stambiausias iš visų planuojamų rajono projektų – Baisogalos kultūros namų rekonstrukcija. Kelis tūkstančius gyventojų turinčiame miestelyje ši kultūros vieta buvo pastatyta sovietmečiu ir nėkart prideramai neatnaujinta. Nei iš išorės, nei viduje.

Džiaugiuosi, kad specialistai įsiklausė į išdėstytus argumentus ir skyrė šiam projektui reikalingą finansavimą – daugiau kaip milijoną litų iš valstybės investicijų programos. Be abejo, būtų nepamaišę ir didesni pinigai, tačiau ir už tiek galima labai daug padaryti, – „Radviliškio naujienoms“ sakė rajono savivaldybės meras D. Brazys. – Sutvarkyti kultūros namai ir jų aplinka leis plėsti veiklą, puoselėti amatus ir tradicijas baisogališkiams ir šalia jų kaimyniniuose kaimuose gyvenantiems žmonėms.“

Šiuo metu Baisogalos kultūros namų rekonstrukcija jau prie starto linijos – bus remontuojamas stogas, tvarkomas fasadas, keičiami langai ir durys, šildymo sistema, vidaus vandentiekio ir nuotekų vamzdynai, lauko inžineriniai tinklai ir kt. Kitaip tariant, kitą žiemą Baisogalos gyventojai nebepavydės greta esančiam Pakiršiniui atnaujintų kultūros namų, o turės savą, ir dar visiškai kitokiu „rūbu“ – naujesniu, modernesniu ir šiltesniu – pasipuošusią kultūros vietą.

Nėra jokių abejonių, jog visa tai įtakos ne tik vietinės bendruomenės gyvenimą, bet ir savivaldos biudžetą – kultūros namus šildysime geriau ir pigiau, o ir kitus energijos šaltinius naudosime optimaliai efektyviai“, – įsitikinęs rajono meras.

 

Pagaliau baigsis miesto kultūros centro rekonstrukcija

Šiųmečiai rajono valdžios planai ir projektai džiugins ne tik baisogališkius, bet ir „grynus“ radviliškiečius. Nes pagaliau bus visiškai baigti miesto kultūros centro tvarkymo darbai. „Tam iš valstybės investicijų programos pavyko gauti 970 tūkstančių litų“, – gera naujiena pasidalijo rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė.

Puikiai pradėtas projektas nepelnytai strigo dėl kai kurių asmenų noro įvelti buvusį rajono merą Antaną Čepononį į politines intrigas, tačiau atmetant visas politines rietenas, dabar tik galima džiaugtis, kad kultūros centro situacija pagaliau išsisprendė ir radviliškiečiai turės visavertį laisvalaikį bei visas galimybes įvairiausiems pramoginiams ir kultūros renginiams.

Į šį projektą per trejus metus buvo investuota daugiau nei 5 milijonailitų, o už juos atlikta daugybė darbų: atnaujintas stogas, fasadas, pakeisti langai ir durys, sutvarkyta žiūrovų salė, artistų ir administracinės patalpos, pirmojo aukšto vestibiulis, tualetai ir kt. „Kelerius metus dėl lėšų trūkumo jokie darbai nebuvo vykdomi, o juk labai nedaug trūksta ir galėsime džiaugtis rekonstruotu kultūros centru – vieta, nuo kurios priklauso ne tik miesto veidas, bet ir bendras žmonių išsilavinimas“, – teigė J. Margaitienė.

Tęsiant Radviliškio miesto kultūros centro pastato rekonstrukciją, bus sutvarkyta šildymo sistema, pakeisti vidaus vandentiekio ir nuotekų vamzdynai, įrengtos priešgaisrinės sistemos, pagražinta kultūros centro pastato aplinka.

Gyvas plaukimo baseino projektas, plius – sporto aikštynas Šeduvoje

Po to, kai Radviliškyje iškilo sporto arena, daugelis radviliškiečių galvojo, kad šalia jos numatytas plaukimo baseino projektas praktiškai miręs. Tačiau visai ne: dar šiais metais bus rengiamas plaukimo baseino techninis projektas ir čia pat, šalia arenos, jau šį rudenį kasami pamatai. Tam iš valstybės investicijų programos pavyko išprašyti 650 tūkstančių litų.

Netrukus paaiškės, kaip atrodys šis plaukimo baseinas, tačiau reikalavimai jam keliami labai rimti: jam skirtas 1,7 hektaro ploto sklypas, ant kurio stovės apie 2090 kvadratinių metrų ploto trijų aukštų apie 12 metrų aukščio pastatas. „Neabejoju, kad į šį baseiną plaukioti atvyks ne tik visų aplinkinių rajonų žmonės, bet ir šiauliečiai bei panevėžiečiai“, – sakė J. Margaitienė.

Šiais metais ketinama ne tik tobulinti rajono sporto infrastruktūrą, bet ir ją plėsti – būtent todėl rajono vadovai galvoja apie Šeduvos gimnazijos sporto aikštyno idėjos įgyvendinimą. Už 25 tūkstančius litų, gautų iš valstybės investicijų programos, šiais metais bus parengtas aikštyno techninis projektas, o vėliau, galbūt gavus lėšų ir iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, bus siekiama jį įgyvendinti.

Mokiniams – jaukios klasės, šviesūs koridoriai

Kaip galėtų atrodyti naujasis Šeduvos gimnazijos sporto aikštynas, galima pasižiūrėti Radviliškyje, nes čia praėjusiais metais jau rekonstruotas Lizdeikos gimnazijos sporto aikštynas su 250 metrų bėgimo takais. Iš viso aikštyno atnaujinimas kainavo daugiau kaip milijoną litų, iš kurių daugiau kaip 230 tūkstančių litų syrė pati savivaldybė, o likusias lėšas pavyko gauti iš Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programos.

Už šias lėšas įrengta futbolo aikštė su natūralia žolės danga, bėgimo takai, du šuolio į tolį sektoriai, rutulio stūmimo sektorius, pakloti stadiono ir aikštyno drenažo vamzdynai, lietaus nuotekų vamzdynai, aikštynas aptvertas tvora, įrengta įrengta 328 vietų tribūna… Visko ir neišvardysi, todėl rajone jau turime puikų pavyzdį, kaip turi atrodyti pavyzdinis mokyklos sporto aikštynas.

Pasak J. Margaitienės, kadangi rajone jau daugelis švietimo įstaigų pastatų sutvarkyta ir rekonstruota, dabar kaip vienas iš prioritetų bus jų vidaus remonto darbai. „Pradėsime nuo Lizdeikos gimnazijos vidaus remonto darbų projekto, nes ši gimnazija – rajono švietimo ir mokslo švyturys, žvaigždė, vedanti moksleivius į mokslo olimpą“, – sakė ji.

Šiam projektui pavyko gauti 450 tūkstančių litų iš valstybės investicijų programos, tad netrukus bus pradėtos remontuoti gimnazijos klasės, koridoriai, laiptinės, vestibiulis. O vėliau ateis ir kitų švietimo ir ugdymo įstaigų eilė.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė neabejoja, kad nauji ir rajono gyventojams reikalingi projektai bus pradėti įgyvendinti jau šiemet.

Rajono meras Darius Brazys nelinkęs sau prisiimti nuopelnų dėl to, kad Vilniaus valdininkus pavyko įtikinti Radviliškio rajono projektus įtraukti į valstybės investicijų programą, nes šie pasiekimai, anot jo, – tai visos komandos darbas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE