Radviliškio rajone viešinčios lenkų delegacijos Sidabrave laukė malonus siurprizas

Rugpjūčio 7 dieną Radviliškio rajone viešinčios lenkų delegacijos iš Lenkijos, Kadzidlo savivaldybės, nariai kartu su Radviliškio rajono savivaldybės atstovais bei daugeliu kitų Lietuvos ir Lenkijos santykius puoselėjančių ir kuriančių žmonių apsilankė Vadaktuose. Čia jie padėjo gėlių prie Nobelio premijos laureato Henriko Senkevičiaus atminimą saugančios lentos, kabančios ant Vadaktų Šv. Agotos bažnyčios, ir prie Vadaktų miestelio centre stovinčio paminklo Vytautui Didžiajam, atidengė lietuvių ir lenkų draugystės ąžuolynui skirtą atminimo lentą.

Šventėje dalyvavo ir XIX lenkų kultūros festivalio „Lenkų kultūros dienos Liaudoje“ dalyviai – choras „Znad Issy“.

Vidurdienį renginiai persikėlė į Sidabravą. Čia Sidabravo Švč. Trejybės bažnyčioje vikaras kunigas Emilijan Vladislav Bojko ir vikaras kunigas Vidas Labanauskas, padedant Sidabravo parapijos kunigui Sauliui Sausdravui, aukojo šventas mišias.

Po mišių už pagarbą Sidabravui ir nuoširdžiai puoselėjamus kultūrinius ryšius tarp Sidabravo ir Kadzidlo bendruomenių Kadzidlo miesto burmistrui Dariui Lukaševskiui buvo suteiktas Sidabravo seniūnijos Garbės piliečio vardas, o Sidabravo padėkos angelais apdovanoti Kadzidlo vaikų orkestro kapelmeisteris Stanislav Gavrych, Kadžidlo pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas Michal Bogdanski, Kadzidlo savivaldybės ir gyvenamųjų namų ūkio departamento vadovas Adam Bialobrezki bei Kadzidlo savanorių ugniagesių komandos viršininkas Zdislav Parcych.

Šventėje koncertavo svečiai iš Lenkijos „Ojczyzna“ (vadovas Ričardas Zablotny), trimitininkas Stanisław Gawrych iš Kadzido, kapela „Nevėžis“ iš Panevėžio (vadovai Vytautas Rutkauskas, Danutė Čerkasovienė), ansamblis „Sużanianka“ iš Vilniaus rajono (vadovė Margarita Kryževska), ansamblis „Kotwica“ iš Kauno (vadovas Aleksander Jakubovski), ir ansamblis „Issa“ iš Kėdainių (vadovė Valerija Vansevičienė).

Parengta pagal Sidabravo seniūnijos informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE