Radviliškio rajono valdžia investuos į mokytojus, policininkus ir šių specialybių studentus

Radviliškio rajono savivaldybė praneša apie naujas iniciatyvas, skirtas pritraukti pedagogus bei policijos pareigūnus dirbti vietos įstaigose, o jaunus žmones rinktis trūkstamų profesijų studijas. Praėjusiame Tarybos posėdyje rajono politikai pritarė sprendimui apmokėti dalį būsimųjų pedagogų studijų kainos, mokėti stipendijas būsimiems mokytojams bei policijos pareigūnams ir skirti vienkartines išmokas į rajoną atvykstantiems trūkstamų specializacijų mokytojams bei policininkams.

Padengs dalį studijų kainos bei skirs išmokas


Pedagogų skatinimo dirbti Radviliškio rajono savivaldybės ugdymo įstaigose tvarkos apraše numatyta, kad savivaldybė gali padengti iki 50 procentų studijų kainos studentams, kurie mokosi specialybių, reikalingų rajono mokyklose.
Parama teikiama ugdymo krypties programų pirmosios pakopos pedagogikos studijų dviejų paskutinių kursų studentams bei pedagoginėse profesinėse studijose ir pedagogų perkvalifikavimo studijose besimokantiems asmenims.
Savivaldybės paramą gavę studentai turės įsipareigoti po studijų dirbti rajono mokyklose bent trejus metus.
Vienkartinės išmokos, siekiančios keturias minimalias mėnesines algas, bus skiriamos trūkstamų specializacijų pedagogams bei psichologams, kurie atvyksta dirbti į Radviliškį iš kitų miestų ar rajonų, grįžta į pedagoginę veiklą po ne trumpesnės kaip trejų metų pertraukos ir įsipareigoja dirbti Savivaldybės mokyklose bent trejus metus ne mažesniu kaip 0,75 etato krūviu.
Dokumentai dėl finansavimo studijoms turi būti pateikti iki rugsėjo 30 dienos, o dėl vienkartinių išmokų – iki rugsėjo 15 dienos.


Kas mėnesį mokės 250 eurų stipendiją


Tame pačiame Tarybos posėdyje Radviliškio rajono valdžia nusprendė mokėti savivaldybės stipendijas studentams, kurie studijuoja trūkstamų pedagogų-dalykininkų specialybes ir baigę studijas ketina sugrįžti dirbti į Radviliškio rajono ugdymo įstaigas. Tikimasi, kad Savivaldybės mokama stipendija paskatins jaunus žmones rinktis trūkstamų specializacijų mokytojo profesiją, nes pedagogų gretos mokyklose retėja.
Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus atlikta pedagogų poreikio 2024–2025 mokslo metams analizė parodė, kad kitais mokslo metais rajono mokyklose gali trūkti 20 pedagogų, o laikotarpiu iki 2025–2029 mokslo metų – net 60 pedagogų. Šiais metais iki rugsėjo 1 dienos mokyklas palieka net 20 pedagogų, išeidami į senatvės ir išankstines pensijas.
Rajono valdžia nusprendė, kad trūkstamų specializacijų bakalauro ar magistro studijas pasirinkusiems studentams rajono Savivaldybė mokės 250 eurų stipendiją kas mėnesį. Kadangi mokslo metai trunka dešimt mėnesių, per metus studentui būtų išmokėta 2500 eurų suma. Pretenduoti į šią stipendiją galės tik Radviliškio rajone gyvenamąją vietą deklaravę studentai.
Stipendiją gaunantis studentas turės įsipareigoti, kad po studijų įsidarbins vienoje iš Radviliškio rajono savivaldybės pasiūlytų rajono įstaigų ne trumpiau kaip 3-ejus metus per 5-erių metų laikotarpį.


Siekia, kad mokytojai jaustųsi vertinami


Pasak Radviliškio rajono savivaldybės mero Kazimiero Račkauskio, šios iniciatyvos yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad mūsų mokyklose dirbtų reikalingi ir kvalifikuoti pedagogai.
„Esame įsitikinę, kad šios priemonės padės pritraukti daugiau mokytojų į mūsų rajoną ir pagerinti ugdymo kokybę. Mūsų tikslas – sukurti tokias sąlygas, kurios ne tik skatintų naujus specialistus atvykti, bet ir kad jie mūsų rajone jaustųsi vertinami. Ši iniciatyva yra tik vienas iš žingsnių, siekiant kurti kokybišką ugdymą Radviliškio rajone. Mes esame pasiruošę tęsti šį darbą ir ieškoti naujų būdų, kaip pagerinti mūsų švietimo sistemą“, – po posėdžio kalbėjo meras K. Račkauskis.
Tai ne pirmosios iniciatyvos Radviliškio rajone, kuriomis į rajono švietimo įstaigas siekiama pritraukti pedagogus iš aplinkinių rajonų.
Praėjusių metų rugpjūčio 31 dieną Radviliškio rajono savivaldybės taryba pritarė pasiūlymui, kad toliau nuo mokyklos gyvenantiems mokytojams jau nuo rugsėjo 1-osios būtų kompensuotos jų kelionės į darbą išlaidos.
Pedagogams ir kitiems švietimo specialistams už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą kompensuojama po 10 centų. Šia kompensacija gali pasinaudoti visi, kuriems iš namų į darbą reikia važiuoti nuo 15 iki 50 kilometrų.


Policijos pareigūnus vilios piniginė paskata


Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje politikai vienbalsiai priėmė sprendimą dėl policijos pareigūnų skatinimo atvykti dirbti į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatą, nes šiuo metu policijoje net trečdalis etatų – laisvi.
Pagal patvirtintą Tarybos sprendimą, į Radviliškio rajono policijos komisariatą atvykstantys dirbti pareigūnai galės pasirinkti vieną iš trijų skatinimo formų: 350 eurų stipendiją per mėnesį Lietuvos policijos mokyklos pirminio profesinio mokymo laikotarpiui, vienkartinę 5 tūkstančių eurų išmoką arba iki 15 tūkstančių eurų siekiančią paramą būstui įsigyti.
Pareigūnai, pasinaudoję Savivaldybės parama, įsipareigos nustatytą laiką dirbti Radviliškio rajono policijos komisariate. Stipendiją pasirinkęs pareigūnas rajono policijoje privalės dirbti ne trumpiau kaip 2-ejus metus, vienkartinę išmoką gavęs darbuotojas turės dirbti ne trumpiau kaip 4-erius metus, o parama būstui pasinaudojęs policininkas įsipareigos dirbti ne trumpiau kaip 5-erius metus.
„Visi norime, kad policijos pareigūnai skubiai reaguotų į gautus iškvietimus, o nusikaltimai būtų ištiriami per kuo trumpesnį laiką, tačiau tai neįmanoma, kai trūksta beveik trečdalio darbuotojų. Labai tikiuosi, kad mūsų siūlomos skatinimo formos bent iš dalies padės į komisariatą privilioti naujų pareigūnų“, – tikisi Radviliškio rajono savivaldybės meras K. Račkauskis.


Gydytojų pritraukimo tvarka jau veikia


Radviliškio rajono savivaldybėje jau ne vienerius metus galioja gydytojų pritraukimo dirbti į rajono sveikatos priežiūros įstaigas skatinimo tvarka.
Pagal šią tvarką kiekvienas į rajono gydymo įstaigas atvykstantis naujas gydytojas gali pretenduoti į 15 tūkstančių eurų išmoką, jeigu įsipareigoja dirbti ne trumpiau kaip trejus metus ir ne mažiau kaip 1 etato krūviu. Išmoka gydytojams mokama dalimis po 5 tūkstančius eurų per metus. Ir ši skatinimo priemonė yra padėjusi pritraukti į Radviliškio rajoną ne vieną gydytoją.
Gydytojų pritraukimo tvarkoje yra numatytos ir skatinimo priemonės gydytojui rezidentui bei medicinos gydytojui, studijuojančiam pagal rezidentūros programą. Jie gali pretenduoti į ne didesnę kaip 10 tūkstančių eurų rezidento kasmetinę stipendiją, skirtą rezidentūros studijoms apmokėti.


Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Užs. Nr. S-07/03.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE