NULL

Radviliškyje savo meną demonstravo jaunieji mados gerbėjai

Agnė DAPKUTĖ

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją kuriančius, pakvietė į Lietuvos avangardinio meno festivalį „Aš kitoks“. Šis festivalis Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko jau aštuntą kartą ir iš mokyklos renginio per aštuonerius metus išaugo į žinomą respublikinį meno festivalį. Šio renginio sumanytoja bei globėja – Gražinos pagrindinės mokyklos dailės mokytoja ekspertė Jadvyga Kurmanskienė.

Madą kuria ir matematikai

Sveikindama į Avangardinio meno festivalį atvykusius kolegas, mokytoja J.Kurmanskienė pirmiausia dėkojo savo mokyklos mokytojams už minties sukurti tokį renginį palaikymą. „Aš džiaugiuosi, kad mūsų mokyklos mokytojai yra meniškai „paplaukę“ ir su savo auklėtiniais kuria fantastiškas kolekcijas meno festivaliui. Įdomiausia, kad renginyje dalyvauja ne tik su menais susiję mokytojai, tačiau avangardinės mados kolekcijas kuria ir matematikai, ir geografai, ir „anglistai“. Ačiū jiems už jų išmonę ir palaikymą“, – sakė J. Kurmanskienė.

Sulaukta gausybės svečių

Šiais metais gražiniečiai savo Avangardinio meno festivalyje sulaukė kaip niekad daug svečių. Parodyti savo kūrybos jaunieji dizaineriai bei jų mokytojai atvyko iš Utenos, Šiaulių, Klaipėdos, Telšių, Joniškio, Palangos, Baisogalos, Šeduvos, bei, aišku, Radviliškio pagrindinių mokyklų bei gimnazijų. Šiemet festivalyje buvo pristatytos 25 kolekcijos.
Kadangi kolekcijos buvo labai skirtingos – kaip ir jų kūrėjų požiūris į pasaulį, jas renginio organizatoriai suskirstė į tris kategorijas: „Gatvės mada“, „Netradicinė avangardinė apranga iš netradicinių medžiagų“ ir „Avangardinės kolekcijos – mini spektakliai“.

Išbandymas ant podiumo

Gražinos pagrindinės mokyklos aktų salėje buvo pastatytas podiumas, kad visų kolekcijų dalyviai tinkamai pristatytų savo kolekcijas, o jos žiūrovams būtų puikiai matomos. Pirmasis festivalio podiumą išbandė Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, palinkėjęs jauniesiems kūrėjams sėkmės bei gražių idėjų ateities festivaliams.

„Žiūrėdamas dabar į jus visus taip įdomiai bei išradingai pasipuošusius, supratau, kad apsirengiau netinkamai“, – pašmaikštavo meras.
Pirmieji podiumu žengė „Gatvės mados“ kategorijos dalyviai. Šioje kategorijoje buvo pristatytos aštuonios kolekcijos. Kolekcijos buvo žavios savo praktiškumu, estetiškumu. Šioje kategorijoje demonstruotus rūbus turbūt kiekviena paauglė mielai dėvėtų ir gatvėje, ir mokykloje. Čia dominavo spalvingi šalikai, suknelės bei paltukai su spalvingomis aplikacijomis, elegantiškos jaunatviškos kelnės – praktiška jaunatviška gatvės mada.

Pirmąją vietą šioje kategorijoje komisija, kurios pirmininke buvo technologijų bei dailės mokytoja ekspertė Inga Hokušienė, skyrė kolekcijai „Paslaptis naktyje“ (Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyrius, vadovė D. Kerienė). Antroji vieta skirta kolekcijai „Kaleidoskopas“ (Klaipėdos raj. Kretingalės pagrindinė mokykla, vadovė B. Rudgalvienė), trečioji vieta atiteko kolekcijai „Pavasario džiaugsmai“ (Radviliškio raj. Tyrulių pagrindinė mokykla, vadovė G. Stugienė).

Nuo mados iki karnavalo – vienas žingsnis

Daug žiūrovų nuostabos šūksnių bei plojimų susilaukė kolekcijos, demonstruotos kategorijoje „Netradicinė avangardinė apranga iš netradicinių medžiagų“. Šiose kolekcijose popierius transformavosi į nuostabius rūbus, merginos virto medžiais bei gėlėmis, o pavojaus grėsmę priminė manekenės, savo kostiumus papildžiusios dujokaukių akcentu. Šioje kategorijoje buvo ir skrybėlių kolekcija, pavadinta „Skrybėlių paradas“ – turbūt tokias skrybėles siuvo išprotėjęs skrybėlininkas iš kūrinio „Alisa stebuklų šalyje“.

Šioje kategorijoje buvo pristatyta dvylika kolekcijų ir komisija prizines vietas skyrė šiems jaunųjų dizainerių eksperimentams su netradicinėmis medžiagomis: pirmoji vieta atiteko kolekcijai „Popierinės fantazijos“ (Joniškio ŽŪM, vadovės R. Skirvainienė, L. Michailova), antroji vieta skirta kolekcijai „Kolekcija parskrido“ (Radviliškio Vaižganto pagrindinė mokykla, vadovė I. Kareivienė), trečiąją vietą komisija skyrė kolekcijai „Metų laikai“ (Radviliškio r. Baisogalos gimnazija, vadovė A. Ladukienė).

Mada – tai spektaklis

Kategorijos „Avangardinės kolekcijos – mini spektakliai“ dalyviai norėjo įrodyti, kad ant podiumo galima ne tik pasivaikščioti demonstruojant nuostabius kūrinius, tačiau galima ir pavaidinti – juk mada visada šventė, karnavalas, o gal ir spektaklis…

Šios kategorijos dalyviai demonstravo, kaip juoda apranga transformuojasi į spalvingus paveikslus, kaip galima savo kolekcija pasekti pasaką „Eglė žalčių karalienė“ ar tiesiog pabūti… angelais. Pirmoji vieta šioje kategorijoje atiteko kolekcijai „Antrasis gyvenimas“ (Radviliškio raj. Šeduvos gimnazija, vadovė D. Mačiūnienė), antroji vieta skirta kolekcijai „Eglė žalčių karalienė ir jos draugės“ (Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyrius, vadovė D. Kerienė), trečiąją vietą komisija skyrė kolekcijai „Tamsos angelai“ (Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, vadovės J. Kurmanskienė, A. Slanksnienė).

Palinkėta susitikti kitais metais

Įspūdingas renginys Lietuvos avangardinis meno festivalis „Aš kitoks“ baigėsi, dalyviai vieni kitiems linkėjo susitikti kitais metais su dar įspūdingesnėmis kolekcijomis. Pasak Gražinos pagrindinės mokyklos direktoriaus L. Vaičiūno, galbūt kitąmet festivalis iš mokyklos salės persikels į Kultūros rūmus ar Sporto areną – renginys sparčiai populiarėja, dalyviai vargiai telpa į mokyklos salę, tad laikas ieškoti didesnių erdvių.

Vyriški švarkai


Mero sveikinimas festivalio dalyviams.

 

Skrybėlių paradas.

 

„Kolekcija parskrido“

 

Nuostabūs rūbai iš popieriaus.

 

Festivalio sumanytoja bei šeimininkė Jadvyga Kurmanskienė.

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE