NULL

Rajono maironiečiai lankėsi Kaune

Būrys Radviliškio rajono maironiečių iš Pakalniškių ir Alksnupių pagrindinių mokyklų (vadovė Z. Macevičienė), Baisogalos gimnazijos (vadovė A. Krugelienė) ir Vaižganto progimnazijos (vadovė D. Mikšienė) lankėsi Kaune. Pažintinės išvykos tikslas – kuo daugiau sužinoti apie iškilius kūrėjus – poetą, tautos žadintoją Maironį, atlapaširdį ir tolerantiškąjį Vaižgantą – bei pajusti harmoniją su gamta Kauno botanikos sode.

Maironio muziejus šiuo metu renovuojamas, įrengtas trečiasis aukštas, tad muziejuje ilgai neužtrukome. Tikimės, kad poeto dvasia išliks šiuose rūmuose, kuriuose skambėjo svečių juokas, lankėsi ir gyveno žymūs žmonės. Maironis ir Vaižgantas vienas kito talentą gerbė ir dažnai vienas kitą lankydavo.

Sužinojome, kad rašytojas Vaižgantas labai mylėjo žmones ir gyvūnus, o taksą Kauką gavęs net iš radviliškietės mokytojos Barboros. „Nieko nėra pasaulyje amžino – tik gerumas“, „Dvi mylimosios lydėjo mane – knyga ir Lietuva“, „Jokia valdžia, jokia partija, neverta gyvybės“, – taip teigė Vaižgantas.

Pažintinę išvyką maironiečiai tęsė Kauno botanikos sode ir oranžerijoje, kurioje pamatė pačią didžiausią pasaulyje žolę – bananmedį, datulės medį ir kitus egzotinius bei įprastus akiai senojo darželio augalus. Susidraugavę ir pavargę, visi laimingi grįžo su pavasarine liūtimi.

D. Mikšienė,

Vaižganto progimnazijos maironiečių vadovė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE