Savivaldybės biudžete suplanuotas šių metų rajono gyvenimas

Vasario 1 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai vienbalsiai patvirtino šių metų rajono Savivaldybės biudžetą – už kurį balsavo ne tik valdančiosios daugumos, bet ir visi opozicijos atstovai. Planuojama, kad šių metų rajono Savivaldybės biudžetas pasieks 74 milijonus 641 tūkstantį eurų ir bus beveik 5 milijonais eurų didesnis už pernykštį.

„Ačiū valdančiosios koalicijos nariams, su kuriais daug tarėmės dėl kiekvienos biudžeto eilutės, ačiū opozicijos politikams, kurie įvertinote mūsų sunkaus darbo rezultatą, o atskirai noriu padėkoti Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjai Linai Baškevičienei ir visai administracijai, kuri kruopščiai suskaičiavo ir suplanavo kiekvieną eurą“, – po posėdžio sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

Daugiausia lėšų atiteko švietimui

Didžiausia biudžeto dalis – beveik pusė – atiteks švietimui, o tai sudaro daugiau kaip 32 milijonus eurų.

Švietimui skirta suma šiemet gerokai išaugo dėl to, kad biudžete pakankamai lėšų skirta papildomiems mokyklų valgyklų darbuotojų ir mokytojų padėjėjų etatams.

Papildomų darbuotojų mokyklų valgyklose prireikė po to, kai rajono Taryba nusprendė praėjusiems metams baigiantis perimti vaikų maitinimą iš privatininko į savo rankas. Maistas mokyklose atpigo, o jo kokybė pagerėjo, todėl kai kuriose mokyklose valgančių vaikų skaičius išaugo 4 ir daugiau kartų. Akivaizdu, kad taip išaugus valgančių vaikų srautui atsirado būtinybė priimti papildomų darbuotojų. Patvirtintame biudžete numatytos lėšos 34 mokyklų valgyklų darbuotojų etatams.

Mokytojai, tėveliai ir mokyklų vadovai jau praėjusiais metais kėlė problemą dėl to, jog bendrojo ugdymo klasėse pradėjus mokytis specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, labai trūksta mokytojų padėjėjų, nes be mokytojo padėjėjo klasėje dirbantis mokytojas labai daug savo dėmesio ir laiko privalo skirti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems ugdytiniams, todėl nukenčia kiti mokiniai. Jau pernai Savivaldybės biudžeto lėšomis buvo įsteigti papildomi 52 mokytojo padėjėjo etatai. Šių metų biudžete ir vėl skirta lėšų, kad šis skaičius ir 2024 metais išliktų toks pat.

Jaukesnės patalpos – rajono vaikams

Rajono politikai nepagailėjo lėšų švietimo įstaigoms atnaujinti, remontai vyks visose švietimo įstaigose.

Antai Gražinos pagrindinės mokyklos valgyklos ir gamybos patalpoms remontuoti numatyta skirti beveik 40 tūkstančių eurų, dar po keliolika tūkstančių eurų skirta neįgaliųjų, berniukų ir mergaičių tualetams atnaujinti šioje mokykloje.

Vaižganto progimnazijoje už daugiau kaip 38 tūkstančius eurų bus suremontuota virtuvės zona.

Siekiant stiprinti neformalųjį ugdymą ir didinti švietimo sistemos kokybę Šeduvos gimnazijoje ketinama sukurti visos dienos erdves priešmokyklinio ir pradinio ugdymo vaikams. Projekto metu bus įrengtos edukacinės erdvės, pritaikant visos dienos mokyklą lankysiančių ugdytinių poreikiams, atliktas patalpų remontas, įsigyta reikalinga įranga. Iš viso projektui numatyta daugiau kaip 260 tūkstančių eurų suma, kurios didžiąją dalį turėtų padengti Europos Sąjungos parama, o Savivaldybės prisidės šiek tiek daugiau kaip 60 tūkstančių eurų.

Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupių patalpoms atnaujinti skirti 45 tūkstančiai eurų, Radviliškio lopšeliui-darželiui „Kregždutė“ – daugiau kaip 48 tūkstančiai eurų, Radviliškio lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“ – 70 tūkstančių eurų.

Net 84 tūkstančiai eurų atiteko Baisogalos mokyklai-darželiui. Čia šiemet planuojama suremontuoti Pakiršinio muzikos klasę, ikimokyklinės grupės rūbinę ir tualetus.

Gimus vaikui – tūkstančio eurų išmoka

Daugiau kaip penktadalis viso Savivaldybės biudžeto skirta Socialinių paslaugų ir socialinės paramos teikimo programai – net 15 milijonų 282 tūkstančiai eurų.

Viena iš šių metų naujovių – dvigubai didesnė pašalpa kiekvienam Radviliškio rajone gimusiam vaikui. Iki šiol ši išmoka siekė 500 eurų, o nuo vasario 1-osios ji didėja iki 1 tūkstančio eurų. Šių metų Savivaldybės biudžete tam numatyta skirti 230 tūkstančių eurų.

Šių metų Savivaldybės biudžete 915 tūkstančių eurų skirta nemokamam keleivių vežimui miesto ir priemiestiniais autobusais, todėl ir šiais metais visi gyventojai vietos autobusais galės keliauti nemokamai.

Iš viso su valstybės biudžeto lėšomis pašalpoms ir kompensacijoms socialiai remtiniems asmenims numatyta 3 milijonų 820 tūkstančių eurų suma, tikslinėms kompensacijos už slaugą ir priežiūrą – 3 milijonai 636 tūkstančiai eurų, išmokų vaikams – 9 milijonai 797 tūkstančiai eurų.

Gerų žinių sulaukė ir sportininkai

Gerų žinių rajono valdžia turi ir Baisogalos gimnazijos stadiono atnaujinimo laukiantiems baisogaliams, nes stadionui su lauko aikštynais rekonstruoti šiemet skirta 50 tūkstančių eurų suma.

Planuojama, kad už 100 tūkstančių eurų bus remontuojama Švietimo ir sporto paslaugų centro sporto salė, esanti Radviliškio mieste, Dariaus ir Girėno g. 27.

Kad nebrangtų Radviliškio plaukimo baseino paslaugos, politikai biudžete numatė beveik 800 tūkstančių eurų.

Paramos sulauks ir Radviliškio rajone veikiantys sporto klubai, kurie pasidalins 200 tūkstančių eurų.

Nors dabar žiema, tačiau rajono valdžia pagalvojo ir apie tai, ką vaikai veiks vasarą, todėl vasaros poilsio stovykloms organizuoti rajono biudžete rezervavo 100 tūkstančių eurų sumą.

Tvarkys kelius, įves kanalizaciją

4 milijonai 160 tūkstančių eurų šių metų biudžete suplanuoti keliams atnaujinti bei kitai susisiekimo infrastruktūrai gerinti.

Šiemet ir toliau bus tiesiami nuotekų tinklai Radviliškio sodų bendrijose „Bitutė“ ir „Vyturėlis“. Šiam projektui įgyvendinti Savivaldybės biudžete skirta 411 tūkstančių eurų. Kai šiuose soduose darbai bus baigti, ateis sodų bendrijų „Ąžuolas“ ir „Obelėlė“ eilė.

Geros naujienos – ir Radviliškio ligoninės pacientams, turintiems judėjimo negalią. Šių metų biudžete suplanuota skirti 123 tūkstančiu eurų Radviliškio ligoninės konsultacinės poliklinikos pastato kapitaliniam remontui, įrengiant keltuvą.

63 tūkstančiai eurų numatyti Psichiatrijos dienos stacionaro įkūrimui ir paslaugų plėtrai Radviliškio rajone. Radviliškio mieste planuojama statyti naują Psichiatrijos dienos stacionaro pastatą, didžiąją dalį lėšų šiam projektui tikimasi gauti iš valstybės biudžeto.

Daugybė didesnių ir smulkesnių darbų suplanuota ir visose rajono seniūnijose.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE