Šeduva atšventė 370-ąjį gimtadienį

Šeduvos miesto gimtadienis yra siejamas su Joninėmis, nes būtent 1654 metais birželio 25 dieną Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Jonas Kazimieras Vaza Šeduvai suteikė miesto Magdeburgo teises. Šeduva yra senas garbingas karališkas miestas, kuris pirmą kartą Krokuvos kronikoje paminėtas dar 1378 metais. Šiais metais Šeduva šventė 370-ies metų jubiliejinį gimtadienį, o šventė vyko dvi dienas.

Birželio 22-osios vakare Šeduvos miesto parke vyko iškilmingas „Baltasis padėkos vakaras“, į kurį rinkosi baltai pasipuošę svečiai, stalus puošė baltos gėlės. Šventėje dalyvavo ir garbūs svečiai: Seimo narys Antanas Čepononis bei Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

Vakaro metu Šeduvos miesto seniūnė dėkojo Šeduvos kraštą savo darbais ir iniciatyvomis garsinantiems, jį puoselėjantiems, savo gerumą dovanojantiems žmonėms, įstaigoms, įmonėms ir organizacijoms.

Vakarą vedant Šeduvos kultūros ir amatų centro vyr. režisierei Izolinai Stanulienei, stikliniai apdovanojimai buvo įteikti: klebonui Virginijui Kazaičiui – už neįkainojamą tarnystę savo parapijai bei didžiulį indėlį puoselėjant Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią; Šeimos paramos labdaros fondui ir jo įkūrėjui Seimo nariui – Antanui Čepononiui ir Radviliškio-Špajerio draugystės klubui iš Vokietijos ir jos vadovei Marittai Oettinger už nuolatinę paramą ir labdarą; Šeduvos ir Vėriškių bendruomenėms – už iniciatyvas, begalę įgyvendintų projektų ir aktyvią kasdienę veiklą; UAB „Fur Farm LT“ ir UAB „Idavang“ – už nuolatinę paramą Šeduvos miesto seniūnijai; Šeduvos atvirajam jaunimo centrui „Jaunimo erdvė“ – už jaunuose žmonėse skiepijamą pilietiškumą ir patriotiškumą; istorinės technikos muziejui „Retromobile“ – už istorinės technikos puoselėjimą bei Šeduvos vardo garsinimą; Šlėvės ūkiui – už šeimos ūkio tęstinumą, auginant ūkyje išskirtinės kokybės vaisius ir uogas, bei gaminant jų sveikuoliškus produktus; Vitalijai ir Kazimierui Masilioniams – už kilnius poelgius ir pasiaukojimą dėl kitų gerovės, paramą seniūnijai; Peleckių šeimai – už tradicinės šeimos puoselėjimą bei aktyvią veiklą bendruomenėje; gimnazistui Laurynui Petrauskui – už gerus pasiekimus moksle, aktyvią jaunatvišką pilietinę veiklą bei Šeduvos vardo garsinimą; Kęstučiui Andrijauskui ir Juozapui Mikučiui – už ilgametį pasiaukojantį darbą, kuriant, Vėriškių ir Pavartyčių kraštą; Gabrielei Bukinei – šeduvei – už tarptautinę muzikinę veiklą ir Šeduvos vardo garsinimą; fotografams – Sigitui Mikučiui ir Rimantui Benaičiui – už Šeduvos krašto metraščio kūrimą fotografijose; Ainiui Želviui – už indėlį stiprinant Šeduvos jaunųjų šaulių būrį, Kazimierui Račkauskiui, Radviliškio rajono savivaldybės merui, už iniciatyvas, teisingus sprendimus ir gerus darbus vardan gimtojo krašto žmonių.

Vakaro metu buvo įteiktos mero padėkos Butėnų kaimo gyventojai Irenai Mockevičienei – už kartu su vyru Kęstučiu Mockevičiumi dorais žmonėmis ir piliečiais užaugintus savo 4 vaikus, ir Renei Šuminienei, Radviliškio-Špajerio draugystės klubo atstovei Šeduvoje, – už ilgametę visuomeninę veiklą seniūnijoje.

Seniūnė Edita Mančiauskė dėkojo ir seniūnijos rėmėjams, be kurių neįsivaizduojamas renginių, švenčių ir kasdienių darbų įgyvendinimas: UAB „Agrochema“, Smuklė „Žarija“, MB „Kaimynu gūžta“, ūkis „Andriaus agurkėliai“, Skonio namai „Linda“, UAB „Grinkasa“, Ūkininkas Nerijus Liutkevičius, UAB „Gliukolvetas“, Rimos gėlių salonas, Irenos Šilerienės gėlių salonas, „Viktorijos saldėsiu rojus“, ūkininkas Sigitas Petraitis.

„Baltąjį padėkos vakarą“ vainikavo bei ypatingą atmosferą vakaro metu kūrė Šiaulių pučiamųjų orkestras ir operos solistai Gabrielė Bukinė ir Andrius Apšega, kuriais mėgautis galėjo visi susirinkusieji į miesto parką.

Birželio 23 d. rytas prasidėjo šv. Mišiomis Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje, kurias aukojo Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis. Mišiose dalyvavo ne tik parapijiečiai bet garbūs svečiai: Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Antanas Čepononis bei Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

O naujai įrengto „skate“ parko teritorijoje nuo ankstaus ryto vyko paplūdimio tinklinio 3 x 3 turnyras, kuriame dalyvavo 8 komandos iš Sidabravo, Radviliškio, Panevėžio ir Šeduvos. Po įnirtingos kovos turnyrą laimėjo Šeduvos komanda: Gabija Malonytė, Arnas Skromanas ir Mantas Katilius. Visoms dalyvavusioms komandoms rėmėjų, UAB „Agrochema“ dovanas įteikė Šeduvos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Reda Sipavičienė.

Vakare miesto parke buvo švenčiamas 370-asis Šeduvos miesto jubiliejus ir Joninės. Čia rinkosi miesto gyventojai bei daugybė atvykusių žmonių iš svetur. Visus sveikino Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, Šeduvos miesto seniūnijos seniūnė Edita Mančiauskė, Šeduvos garbės piliečiai Kostas Dočkus, Joana Vasiliauskienė bei Kęstutis Meškauskas.

Šventės metu buvo suteikti Šeduvos miesto Garbės piliečio vardai: Izolinai Stanulienei, Šeduvos kultūros ir amatų centro vyr. režisierei, – už neįkainojamą indėlį į kultūrinį Šeduvos gyvenimą, bei Šeduvos vardo garsinimą bei Vidmantui Mykolui Vingeliui (po mirties) – už neįkainojamą indėlį į Šeduvos kraštotyrą (apdovanojimas įteiktas žmonai Genovaitei Vingelienei).

Renginį vedė Romualdas Juzukonis. Šventėje grojo Šeduvos gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovas Kęstutis Meškauskas, šoko Alksniupių pagrindinės mokyklos šokių kolektyvas „Rugė“, vadovė Virgina Krugelienė, Solo Latino šokėjų grupė „Mozaika“, vadovė Daiva Paškauskienė, Šeduvos kultūros ir amatų centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Gintaris“, vadovė Joana Vasiliauskienė. Dainomis linksmino Alksniupių moterų vokalinis ansamblis „Nona“, vadovas Stanislovas Vaitkevičius, Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis „Melnyčia“, vadovė Evelina Stalgienė, Šeduvos kultūros ir amatų centro vaikų duetas, moterų dainavimo studija, vadovas Virginijus Valuntonis, Visus linksmino Laura ir grupė „Vairas“, grupė „Zyyga“, degė Joninių laužas, o šventės vakarą vainikavo ugnies šou.

Šeduvos miesto seniūnijos ir Šeduvos kultūros ir amatų centro informacija

Sigito Mikučio ir Rimanto Benaičio nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE