NULL

Šeduvoje – vokalinių ansamblių festivalis-konkursas

Šeduvoje įvyko respublikinis jaunimo ir suaugusiųjų vokalinių ansamblių festivalis-konkursas „Muzika kalba tėčiui“. Į konkursą atvyko vokaliniai-instrumentiniai kolektyvai iš Šiaulių, Vilniaus, Jurbarko, Kėdainių ir Radviliškio rajono. Šio festivalio-konkurso tikslas – plėtoti vokalinės muzikos žanrą, skatinti kurti dainas apie tėtį, suburti miesto gyventojus kultūrinei veiklai.

Sėkmės linkėjo rajono ir seniūnijos vadovai

Svečius pasveikino ir sėkmės konkurse palinkėjo Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys. Jis įsteigė prizą geriausiam konkurso kolektyvui. Sveikinimo žodžius tarė ir Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys, kuris skyrė prizą kolektyvams, kurie geriausiai atliks dainą apie tėtį.

Festivalį-konkursą sudarė dvi dalys: pirmoje dainavo jaunieji atlikėjai, o antrojoje – suaugusiųjų vokaliniai ansambliai. Kolektyvus savo pasirodymais džiugino Šeduvos gimnazijos tautinių šokių kolektyvas (vad. Eglė Ivoškevičienė), Šeduvos gimnazijos šokių studija „Vaivorykštė“ (vad. Astijus Poška), vokalinė grupė „Džia-Da“ ir Šeduvos kultūros ir amatų centro moterų vokalinis ansamblis „Bongo“ (vad. Aurelija Meškauskienė). Koncertą režisavo ir vedė Šeduvos gimnazijos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Eglė Ivoškevičienė.

Konkurso atlikėjus vertino kompetentinga komisija: pirmininkė Birutė Janonienė, Šiaulių universiteto docentė, Jurgita Juozūnienė, Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos dainavimo mokytoja, Gintaras Rutkauskas, ,,Šeduvos bernai“ kapelos vadovas, Natalija Borgerdt, Šeduvos kultūros ir amatų centro direktorė, Kęstutis Pakštas, Radviliškio kultūros centro mišraus choro vadovas.

Geriausiems išdalyti apdovanojimai

Jaunimo kategorijoje pirmąją vietą pelnė Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mergaičių ansamblis (vad. Živilė Stanelienė). Kolektyvai „Dyzelis“ ir „Highway“ pelnė padėkas už dalyvavimą konkurse. Suaugusiųjų kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Jurbarko raj. Viešvilės miestelio ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Vėtrungė“ (vad. Kristina Martinaitytė Glinskienė). Antrąsias vietas laimėjo Kėdainių raj. Akademijos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Dotnuvėlė“ (vad. Antanas Malinauskas) ir Šiaulių miesto mokytojų senjorių ansamblis „Šviesa“ (vad. Rita Daukantaitė).

Trečiąsias vietas pelnė Šiaulių miesto mišrus vokalinis ansamblis „Širdimi jauni“ (vad. Juozas Šukys) ir Radviliškio aklųjų ir silpnaregių draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Pasagėlė“ (vad. Roma Apšegienė). Konkurse dalyvavęs vokalinis ansamblis „Gabija“ buvo apdovanotas už puikų pasirodymą (vad. Roma Apšegienė).

Radviliškio rajono savivaldybės mero Dariaus Brazio įsteigtą prizą ir geriausio kolektyvo vardą pelnė Jurbarko raj. Viešvilės miestelio ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Vėtrungė“. Šeduvos miesto seniūno Justino Pranio prizus už geriausiai atliktą dainą tėčiui pelnė jaunimo grupė „Dyzelis“ iš Vilniaus ir Kėdainių raj. Akademijos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Dotnuvėlė“.

Vien dainų konkursu neapsiribota

Smagu, kad tai nebuvo tik muzikos ir dainų konkursas. Savaitę iki konkurso internete vyko fotografijos konkursas „Tėtis“. Jo sumanytoja – vokalinės grupės ,,Džia-Da“ narė Ugnė Pilipavičiūtė. Gražiausios ir daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukusios nuotraukos buvo apdovanotos prizais festivalyje-konkurse ,,Muzika kalba tėčiui“.

Pasibaigus pirmajai konkurso daliai Šeduvos miesto aikštėje Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro „Jaunimo erdvė“ organizavo veiklą „Burbuliatorius“ (vad. Edita Rutkauskaitė), Radviliškio dailės mokyklos Šeduvos filialo dailės mokytoja metodininkė Gražina Likpetrienė su savo mokiniais mokė praeivius piešti tėčio portretą, Adas Juška su jaunimu šoko breiką, Elvis Skukauskas ir Gvidas Golubevas muzikavo. Aikštė buvo pilna vaikų ir suaugusiųjų juoko bei klegesio.

Festivalio-konkurso „Muzika kalba tėčiui“ sumanytojos ir organizatorės yra Šeduvos kultūros ir amatų centro moterų vokalinio ansamblio „Bongo“ narės ir vadovė Aurelija Meškauskienė. Džiugu, kad šiltą vasaros dieną Šeduvos kultūros ir amatų centro salėje įvykę du koncertai sulaukė gausaus žiūrovų dėmesio. Tikimės, jog susitiksime ir kitais metais.

ŠKAC inf.

Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys įsteigė prizus kolektyvams, kurie geriausiai atliks dainą apie tėtį.

Visų renginio dalyvių nuotaika buvo puiki.

Radviliškio rajono meras Darius Brazys apdovanojo geriausią konkurso kolektyvą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE