Šeduvos gimnazija gerai besimokančius mokinius pakvietė į stovyklą

Birželio 26–29 dienomis Šeduvos gimnazija gerai besimokantiems mokiniams surengė stovyklą „Judėk, tyrinėk, pažink pajūrio kraštą“. Stovykla buvo siekiama motyvuoti mokinius mokytis, plėsti akiratį, ugdyti sveiką gyvenseną.

Penkiasdešimt stovyklautojų apsistojo poilsio namuose „Vyturys“, Palangoje. Jie buvo sočiai ir gardžiai maitinami tris kartus per dieną.

Stovyklos programa sudaryta taip, kad mokiniai galėtų visapusiškai pažinti pajūrio kraštą ir į Palangos miestą pažvelgtų ne tik poilsiautojo, bet ir tyrėjo akimis. Dėmesys buvo skirtas ir saugumui.

Mokiniai apsilankė Palangos turizmo ir informacijos centre, kuriame buvo mokomi orientuotis mieste pagal planą, kad žinotų, kur yra svarbiausi pagalbos centrai, apžiūrėjo kurortą iš Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės, išklausė Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos vedamą saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje instruktažą.

Stovyklos metu daug laiko buvo leidžiama lauke, daug judama, susipažįstama su pajūrio gamtine aplinka, architektūra, žmonėmis ir kultūriniu gyvenimu. Mokiniai lankėsi Palangos gintaro muziejuje, kuriame gidas pasakojo apie gintaro susidarymą, kuo jis svarbus, o edukaciniame užsiėmime „Gintaro mozaika“ jie pasigamino paveikslėlį naudodami gintarą ir kitas gamtines medžiagas.

Naktinėje ekskursijoje „Nemieganti Palanga: šviesų ir šešėlių paslaptys“ išgirdo Palangos miesto istoriją, sužinojo apie puikų grafų Tiškevičių verslo planą, apie pirmąjį Palangos burmistrą Joną Šliūpą, apie prezidento Antano Smetonos sąsajas su šiuo miestu, apie Simpsono arbitražo išspręstą Lietuvos ir Latvijos valstybių sienos nustatymo ginčą.

Buvo susitikta su Palangos jaunimo centro darbuotojais, keliauta jaunimo keliais, apsilankyta Jaunimo erdvėje. Su neformalia jaunimo grupe „Sniego gniūžtė“ diskutuota apie jaunimo problemas, žalingus įpročius ir jų prevenciją.

Su bendruomeninių dirbtuvių „Kūrybos kampo 360°“ įkūrėju Giedriumi Buču buvo kalbama apie tvarumą, apie atliekų poveikį aplinkai, šeduviai savanoriavo tvarkydami Baltijos jūros pakrantę, mokėsi kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas.

Mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti po Senąją gimnaziją ir iš lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rasos Gedvilaitės sužinojo apie Žemaitijos etnografinį regioną, tautinį kostiumą, tarmę, išskirtinius bruožus.

Stovyklautojai lankėsi interaktyviame pasakų parke, kuriame galėjo išgirsti dainininkės Ingos Valinskienės įgarsintų gražiausių lietuvių pasakų.

Per tapybos plenerą turėjo galimybę susitelkti į save, susilieti su gamtine aplinka, o nutapytą darbelį parsivežė į namus kaip stovyklos priminimą.

Keliaujant namo aplankyta Kukuliškių baterija „Memel nord“, kurios gidas pasakojo apie nacizmą, jo žiaurumus, apie karinius veiksmus Baltijos jūros pakrantėje.

Stovyklą iš dalies finansavo Radviliškio rajono savivaldybė, Šeduvos gimnazija, prie jos prisidėjo ir mokinių tėvai.

Šeduvos gimnazijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE