Šiaulės apžvalgos bokštas ir Gomertos ežero poilsiavietės statiniai – rajono valdžios akiratyje

Radviliškio rajono savivaldybės vicemerai Jurgita Sidarienė ir Vytautas Krikščiūnas domėjosi, kaip realybėje atrodo netoli Šiaulėnų miestelio esantis Šiaulės apžvalgos bokštas bei šalia Šaukoto esančio Gomertos ežero poilsiavietės statiniai: pavėsinės, suoleliai ir kita poilsio infrastruktūra.

„Po dviejų savaičių planuojame susitikti su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktore Agne Jasinavičiūte, su kuria bus kalbama ir apie minėtus statinius, todėl norėjome nuvažiuoti į vietą ir savo akimis pamatyti, kokia šių įrenginių būklė šiandien“, – sakė vicemerė J. Sidarienė.

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos, kuriai priklauso ir Tytuvėnų regioninis parkas, atstovai rajono Savivaldybės vadovams pateikė pasiūlymą atnaujinti netoli Šaukoto esančio Gomertos ežero poilsiavietę, nes čia stovinčios pavėsinės bei suolai jau paseno ir atrodo labai neestetiškai. Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos vadovai senas pavėsines siūlo griauti ir statyti dvi naujas, pastatyti keletą stalų su suolais, įrengti kepsnines pikniko mėgėjams. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba norėtų, kad pusę išlaidų padengtų Radviliškio rajono savivaldybė iš savo biudžeto.

Pasak vicemero V. Krikščiūno, Gomertos ežero poilsiavietės statiniai iš tiesų jau nusidėvėję ir nevilioja poilsiautojų. Vicemeras stebėjosi ir tuo, kam kilo mintis suolus, tiltą bei kitus įrenginius nudažyti skirtingų spalvų dažais, nes rezultatas išėjo labai eklektiškas.

Savivaldybėje kiek anksčiau viešėję Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos atstovai pasiūlė Savivaldybei savo žinion perimti Šiaulės apžvalgos bokštą, esą tokį pažadą buvo davusi ankstesnė rajono valdžia.

„Medinės apžvalgos bokšto dalys jau šiandien atrodo prastai: dažai daugelyje vietų atsilupę, todėl Savivaldybei perėmus statinį tektų ieškoti lėšų atnaujinti medines konstrukcijas, o darbas nebūtų pigus, nes tektų dirbti dideliame aukštyje. Įrenginys sensta, todėl ateityje gali kilti klausimų ir dėl jo saugumo“, – pastebėjo V. Krikščiūnas.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE