NULL

Sidabrave paminėta Gedulo ir vilties diena

Sidabravo bendruomenės nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną. Sidabravo miestelio muziejuje surengtoje popietėje dalyvavo tremtiniai: Petronėlė Nečionienė, Algirdas Stankūnas, Natalija Staškūnienė.

Kiek daug skaudžių prisiminimų išsakyta pokalbių metu, kiek prisiminimų… Petronėlė Nečionienė prisiminė savo pirmuosius šeimyninio gyvenimo metus. Sibire ji surado savo gyvenimo meilę, sukūrė šeimą ir pagimdė tris vaikus: Algirdą, Danutę ir Joną. Šiuo metu jau nebėra jos vyro ir sūnaus Algirdo, jie iškeliavę Anapilin. Petronėlė gyvena viena, ją lanko ir labai padeda dukra Danutė.

Natalija į Sibirą buvo išvežta labai maža ir labai greit netekusi motinos liko našlaitė. Ji negali sulaikyti ašarų… Prisiminimai labai skaudūs… Algirdas Stankūnas iš tremties į namus grįžo sulaukęs vos 12 metų, tad ir gimė, ir savo vaikystę praleido tremtyje.

Visi kartu: buvę tremtiniai ir Sidabravo gyventojai – šios popietės dalyviai, padėjo gėlių aplankydami koplytstulpį laukusiems ir nesulaukusiems, kuris pastatytas Sidabravo miestelio centre, uždegtos žvakelės. Visi kartu nuvažiavo į kapines, kuriose ilsisi amžinam poilsiui atgulę Stanislovas ir Algirdas Nečioniai. Tylos minute pagerbtas jų atminimas.

Dar ilgai vyko prisiminimų vakaras prie arbatos puodelio. Sidabravo vyr. kultūros namų specialistė Jolanta Černiauskienė papasakojo kitų tremtinių atsiminimus. Tremtiniams padovanota po S. Gentvilo knygelę „Ant gyvenimo metų slenksčio“, kad ilgais vienatvės vakarais jie galėtų paskaityti kitų tokio pat likimo žmonių eiliavimų, prisiminimų.

Sidabravo filialo vyr. bibliotekininkė Nijolė Snockienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE