Sidabraviškiai paminėjo miestelio ir bažnyčios 185-ąjį gimtadienį

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-ajam gimtadieniui ir vėliavos ir herbo 15-ajam jubiliejui paminėti Sidabrave buvo organizuota daug renginių, kurie padėjo telkti ir burti Sidabravo bendruomenę, auginti žmonėse kultūringo ir prasmingo laisvalaikio praleidimo apraiškas.

Mišias aukojo vyskupas E. Bartulis

Šventinių renginių ciklas prasidėjo liepos 2 dieną, trečiadienį, dviračių žygiu aplink Butėnų ir Sidabravo kraštą. Jame pedalus mynė apie 40 dviratininkų. Liepos 3 dienos vakare ant išmoningai papuošto Kiršino upelio tilto vyko teatralizuotas miestelio gyventojų susitikimas, vėliau visi persikėlė į sporto aikštyną, kuriame vyko sporto varžybos, sidabraviškių laukė įvairios pramogos. Liepos 4 dieną sporto aikštyne vykusiose naktinio krepšinio varžybose 3×3 dalyvavo apie 20 komandų.

Liepos 5 dieną Sidabravo krašto žmonės paminėjo Valstybės dieną ir Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-ąsias metines. Jau nuo ankstyvo ryto miestelis buvo pilnas šventinio šurmulio. Kaimyninės bendruomenės – Butėnų, Palonų, Vadaktų, Beinoravos – ir patys sidabraviškiai kūrė iš gėlių kompozicijas ir džiugino miestelio svečius ir visus gyventojus.

Seniūnijos salėje Sidabravo vidurinės mokyklos mokytoja Toma Matulevičienė pristatė Sidabravo vidurinės mokyklos mokinių tapybos darbų parodą „Metų laikai“, skirtą K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

Po parodos prie Sidabravo Švč. Trejybės bažnyčios būriavosi žmonės. Jie laukė J. Em. Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio. Vyskupą senoviniu kabrioletu atvežė kraštietis Eugenijus Paškauskas, jaunimas vyskupą sutiko su duona. J. Em. vyskupas Sidabravo bažnyčioje aukojo Mišias už Sidabravo krašto žmones, jose pagerbė Sidabravo miestelio vėliavą ir herbą, sukurtus lygiai prieš 15 metų, suteikė Sutvirtinimo sakramentą gausiam jaunimo būriui.

Mišių pabaigoje Sidabravo seniūnijos atstovai padėkojo Sidabravo klebonui Remigijui Katiliui, išvykstančiam į Liolių parapiją, už 10-ties metų tarnystę Sidabravo parapijoje.

Atidarytas Vlado Žuko atminimo kambarys

Sidabravo miestelio bibliotekoje iškilmingai atidarytas ir pašventintas Vilniaus universiteto profesoriaus lituanisto, habilituoto mokslų daktaro Vlado Žuko atminimo kambarys. Atidaryme dalyvavo šviesios atminties velionio Vlado Žuko sūnus Vaidotas Žukas, giminės ir artimieji. Kambaryje eksponuojama Žukų šeimos dovanota gausi meno, vertingų knygų, daiktų kolekcija.

Įamžintas prieš metus Amžinybėn išėjusio iškilaus sidabraviškio, garbės piliečio Antano Vaškelio atminimas: prie Sidabravo karšto muziejaus buvo atidarytas memorialinis kambarys. Iškilmėse dalyvavo šviesios atminties A. Vaškelio dukros Dalia ir Edita, sūnus Vilius su šeimomis, buvę A. Vaškelio bendražygiai ir kolegos, giminių vardu kalbėjo, visiems padėkojo Dalia Vaškelytė–Dockienė.

Sidabraviškiams – rajono valdžios sveikinimai ir padėkos

Pagrindinė šventės dalis vyko Sidabravo miestelio centre. Kaip visada, ji pritraukė būrį tėviškėn sugrįžusio jaunimo, smalsuolių, vietinių, nes šviečianti saulė, skambanti muzika ir šventinis šurmulys suteikė šiai dienai išskirtinumo ir šventiškumo. Šventėje dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės vadovai: meras Darius Brazys ir mero pavaduotojas Kazimieras Augulis.

Valstybės dienos ir Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-ojo gimtadienio šventė prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu, Sidabravo kultūros namų menine programa, kuriai vadovavo Eugenijus Janeliūnas.

Lietuvos Respublikos Seimo nario Vytauto Juozapaičio padėkas už aktyvią bendruomeninę veiklą ir iniciatyvų dalyvavimą sociokultūrinėje seniūnijos veikloje gavo Sidabravo bendruomenės pirmininkė Vanda Vaškevičiutė, Beinoravos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vilčiauskas, Sidabravo seniūnaitijos seniūnaitė Virginija Alūzienė, Beinoravos seniūnaitijos seniūnaitė Rūta Jelinskienė, Vadaktų kaimo bendruomenės pirmininkė ir Vadaktų seniūnaitijos seniūnaitė Juzefa Stuknienė.

Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženklu buvo apdovanota Sidabravo garbės pilietė, labdaros ir paramos fondo steigėja Alma Adamkienė. Šis fondas 15 metų rėmė Sidabravo vidurinę mokyklą, rūpinosi gabiais vaikais, atskleidė jų talentus, dovanojo mokyklai daug knygų, spaudinių.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys Padėkos raštus už puoselėjamas patriotiškumo ir tautiškumo tradicijas įteikė Stanislavai Breivienei, Irenai Klevečkienei, Vitai Masėnienei, Leonui Janušiui, Jonui Lapinskui, Aleksui Astrauskui ir A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo vadovei Sigutei Kačinskienei.

Paskelbti trys Garbės piliečiai

Sidabravo seniūnas V. Blužas paskelbė Sidabravo garbės piliečius: Joaną Jelinskienę, Aleksą Astrauską ir Stasį Jonušką. Tai sidabraviškiai, kurie visą gyvenimą puoselėjo krikščioniškąsias vertybes, dalyvavo visuomeniniame gyvenime.

Už nuoširdų sielovados darbą ir krikščioniškųjų vertybių puoselėjimą seniūnas V. Blužas įteikė garbės ženklą „Už nuopelnus Sidabravo seniūnijai“ Sidabravo Šv. Trejybės, Vadaktų Šv. Agotos ir Dapšionių Dievo Apvaizdos parapijų klebonui kun. Remigijui Katiliui. Už aktyvią visuomeninę bei sportinę veiklą seniūno padėkos raštais apdovanoti Sidabravo vidurinės mokyklos abiturientai Iveta Varneckytė ir Rokas Žalys.

Už geranorišką iniciatyvą ir nuoširdų dalyvavimą Valstybės dienos paminėjimo ir Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-ojo gimtadienio šventėje, už bendruomenių sukurtas gėlių kompozicijas seniūno padėkos įteiktos Sidabravo, Beinoravos Vadaktų Butėnų Palonų kaimo bendruomenėms.

Seniūno padėkomis už iniciatyvą remti bei puoselėti gimtojo krašto tradicijas apdovanoti kraštiečiai Julius ir Aldona Masėnai, Sidabravo žemės ūkio bendrovė, ŽŪK „Dobilas“, ūkininkas Vytautas Čepaitis.

Šventėje pasveikinti ilgaamžiai Sidabravo seniūnijos jubiliatai: 90-ies sulaukęs Julius Stasevičius iš Ožaičių kaimo, 85-erių Adelė Petraitienė iš Sidabravo mstl. ir 80-metį minintis Vileikių kaimo gyventojas Alfonsas Kavaliauskas, tradiciškai pasveikinti gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkai.

Šventėje visiems dainavo Vytautas Šiškauskas ir grupė „Dinamika“, o vakaro žarose miestelį gražiai nušvietė fejerverkai.

Sidabravo seniūnijos informacija

Vyskupas E. Bartulis su jaunimu po Sutvirtinimo sakramento.

Sidabravo kultūros namų meninė programa.

Atidaromas profesoriaus Vlado Žuko atminimo kambarys.

Pasveikinti Sidabravo seniūnijos ilgaamžiai, švenčiantys jubiliejus, su Radviliškio rajono savivaldybės vadovais ir Sidabravo seniūnu.

Stasys Jonuška – Sidabravo garbės pilietis.

Butėnų kaimo bendruomenės gėlių kompozicija.

Palonų kaimo bendruomenės gėlių kompozicija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE