NULL

Skėmiuose – renginys „Saugi vaikystė“

Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl čia labai aktuali eismo saugumo problema. Šių metų saugaus eismo renginių ciklą pradėjome renginiu „Saugi vaikystė“, skirtu Vaikų gynimo dienai paminėti.

Susirinkę vaikai su tėveliais ir seneliais piešė kreidutėmis ant asfalto. Paskui rengėsi ryškiomis šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir visi ryškūs pėsčiomis keliavome prie Šašėnų km. tvenkinio. Ten ieškojome gyventojų, žaidėme judrius žaidimus, piknikavome… Susirinkę „Lobį“ iškeliavome saugiai namo…  

Keliaujant buvo pakartotos pagrindinės saugaus eismo taisyklės, prisiminti pakeliui rasti įspėjamieji kelio ženklai, ypatingas sustojimas buvo ties geležinkelio pervaža, kaip tik praleidžiant pravažiuojantį traukinį, – aptarta ir prisimintas ypatingai reikalingas saugumas pereinant ar pervažiuojant geležinkelio pervažą.

Ne tik prisiminta, bet ir praktiškai pritaikytas ėjimas kelkraščiu už gyvenvietės… Nepamiršome ir apie atšvaito, liemenės reikšmę ir nešiojimo būtinumą. Visi gavo dovanų šviesą atspindinčių priemonių, kad būtume ryškūs, pastebimi gatvėse ir saugūs.

Skėmių kaimo bendruomenė džiaugiasi turėdama galimybę ketvirtus metus iš eilės dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisekimo ministerijos vykdomame projekte–konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir didžiuojasi, kad projekto vykdymo laikotarpiu Skėmiuose neįvyko eismo nelaimių, kuriose nukentėtų pėstieji ar dviratininkai. Skėmiuose jau nebestebina dviratininkai su liemenėmis, pėstieji su atšvaitais, ko dar labai pasigendame kitose gyvenvietėse važiuodami tamsiu paros metu.

Regina Dambrauskienė

 

 Vaikai su tėveliais ir seneliais piešė kreidutėmis ant asfalto.

 

 Ypatingas sustojimas – ties geležinkelio pervaža, praleidžiant pravažiuojantį traukinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE