Šniūraičių bendruomenė suorganizavo kelionę į Dzūkiją

Asociacija „Šniūraičių bendruomenė“, pateikusi paraišką Radviliškio savivaldybės administracijai, laimėjo projektą „Gerosios patirties sklaida bendruomenėse“, kuriam skirta 1734 eurų suma. Prie šios sumos asociacija prisidėjo dar 316 eurų.

Šio projekto sumanymas – pasisemti patirties, aplankyti Dzūkijos Jaskonių ir Naujasodės bendruomenes, kurios pristatė edukacinę programą „Kaip dzūkas žmonos ieškojo“. Tuo pačiu aplankyta Merkinės piramidė, išbandytas „linų kelias“, pasigrožėta Druskininkų miesto panorama.

Šniūraitiškiai į projekto partnerius pasikvietė Daugėlaičių kaimo bendruomenę. Abi bendruomenės dzūkams pristatė aukštaitišką duoną ir tikrą naminį alų, kurį pagamino Šniūraičių aludaris Petras Trakauskas.

Į išvyką buvo pasikviesti ir Karčemų bendruomenės „Kaimynai“ nariai. Dzūkai supažindino visus su savo tradicijomis, pristatė tautinį kostiumą, pamokė šokių, žaidimų, vaišino dzūkiška „banda“…

Ilgai skambėjo dzūkų ir aukštaičių dainos, visi sukosi šokyje, o dzūkas Antanukas spėjo „nusižiūrėti sau pacią“ aukštaitę Jurgą…

Asociacija „Šniūraičių bendruomenė“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE