NULL

Tapti globėjais – geriausias Mitkų gyvenimo sprendimas

Aušra LAURINKIENĖ

Artėjančios šventės Jelenos ir Augustino Mitkų namuose bus kupinos skardaus vaikų juoko ir šilumos – šiemet prie šventinio stalo sės nebe keturių, o šešių asmenų šeima. Du sūnus – keturiolikametį Danielių ir devynerių Astijų – auginantys radviliškiečiai šių metų pavasarį savo namų ir širdžių duris atvėrė dviem likimo nuskriaustiems vaikams – devynerių Aronui ir ketverių Adrianai, gyvenusiems rajono vaikų globos namuose „Nykštukas“.

Jų globėjais tapę Jelena ir Augustinas Mitkai vieningai tikina – tai buvo pats geriausias sprendimas jų gyvenime, o širdys kužda, kad namuose užtektų vietos ir dar vienam šilumos bei meilės ištroškusiam vaikui.

Kai namuose aidi vaikų juokas – jauti gyvenimo pilnatvę“

Pravėrus Jelenos ir Augustino Mitkų namų duris, mus pasitinka jauki šiluma ir puiki atmosfera. „Kai namuose aidi vaikų juokas – jauti gyvenimo pilnatvę, o tai yra svarbiausia“, – sako A. Mitkus.

Jis pasakoja, kad prieš metus, subrendus minčiai tapti likimo nuskriaustų vaikų globėjais, su žmona ėmė apie tai garsiai kalbėtis: „Žinojome, kad paprasta nebus. Tačiau į daugelį klausimų, kurie kirbėjo galvose: ar aš galiu, ar aš sugebėsiu, o kas išaugs iš tų vaikų, jei man nepavyks jų tinkamai išauklėti, – atsakymus radome globėjų kursuose. Juos lankydami mes galutinai apsisprendėme. Ten dirba puikūs žmonės ir specialistai, kurie padėjo suprasti, kad tapti globėjais – vienas iš geriausių gyvenimo sprendimų“.

Vaikus pamilo vos juos išvydę

Net nesulaukę išvadų, Jelena ir Augustinas Mitkus ėmė dairytis, kam galėtų suteikti namus. „Su žmona kalbėjome, kad norėtume namuose mažos mergaitės. Tačiau jai sakiau – gegutės pameta ne vieną, o po kelis vaikus. Taip nutiko ir šįkart. Buvo pamesti du vaikai – 9-erių metų Aronas ir 4-erių metų Adriana. Vos tik juos išvydę – įsimylėjome. Po kelių susitikimų ir pabendravimo supratome, kad tai yra tie vaikai, kuriems norime atverti savo namų ir širdžių duris“, – pasakoja A. Mitkus, kuriam gyvenimo pavyzdys – gausų būrį vaikų išauginusi ir dorais žmonėmis į gyvenimą išleidusi senelė.

Jam antrina ir žmona J. Mitkuvienė, kuri šiais metais tapo ne dviejų, o keturių vaikų mama: „Turiu nuostabią šeimą. Per Mamos dieną mūsų namuose atsiradę globotiniai mus vadina tėčiu ir mama. O mums jie – patys tikriausi vaikai. Kai aplinkiniai nesuprasdami, kam to reikia, manęs to paklausia, aš atsakau: „O kodėl ne?“. Gyvenimas labai greitai bėga. Atsisuki ir svarstai – ką nuveikiau? Nieko. Vieniems svarbiausia – materialinė gerovė ir prabangūs automobiliai, o mums prioritetas – šeima. Labai džiaugiamės tuo, kad mūsų biologiniai vaikai nekantriai laukė brolio ir sesers. Šiuose namuose – visi lygūs. Su vyru esame veiklūs, tačiau, vos tik grįžę namo vaikams atsiduodame visais dviem šimtais procentų. Vaikams reikia dėmesio, kurio tikrai negailime“.

Padėkime užaugti likimo nuskriaustiems vaikams

Artėjant didžiosioms metų šventėms kiekvienam iš mūsų derėtų pagalvoti apie tuos, kuriems gyvenimas yra negailestingas. Radviliškio rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius kviečia apsispręsti ir padėti be tėvų gyvenantiems vaikams – auginti beglobius vaikus savo namuose.

Pasiryžę tapti globėjais, turėtų kreiptis į Vaiko teisių apsaugos skyrių ir pareikšti norą. Tuomet asmenys būtų įvertinti, ar yra tinkami tapti globėjais, lankytų kursus. Po socialinių darbuotojų įvertinimo jie galėtų rašyti prašymą ir į savo namus priimti likimo nuskriaustus vaikus.

Anot Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiojo specialisto Algimanto Augulio, svarbiausia – žmogaus kompetencija: „Pagrindinis kriterijus, ar žmogus yra tinkamas tapti globėju. Gyvenimo sąlygos turi būti tinkamos ir žaidimui, ir gyvenimui, tačiau tai nėra lemiamas faktorius. Svarbiausia, kad vaikas jaustųsi saugus ir artimas toje šeimoje, kurioje gyvena“.

Jelena ir Augustinas Mitkai džiaugiasi, kad šios šventės bus ypatingos – namuose aidi dvigubai daugiau vaikiško juoko.

Autorės nuotr.

Globotinė Adriana nuo pat pirmos dienos, atvėrusi Mitkų namų duris, Jeleną Mitkuvienę ėmė vadinti mama.

Asmeninio albumo nuotr.   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE