Mišrių dvejetų turnyro laimėtojai - Raimonda Genienė ir Saulius Džiaugys.

Tenisininkams išsiaiškinti laimėtojus lietus nesukliudė

Liepos 27–30 dienomis Baisogalos kortuose vyko jau septynioliktasis teniso vienetų turnyras Alfredo Dučinsko taurei laimėti. Gintaro Marcinkaus pakviesti atvyko žaisti teniso mėgėjai iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Biržų, Radviliškio ir Raseinių, užsiregistravo šeši baisogaliai.

Varžybose dalyvavo 21 patyręs žaidėjas, o 6 buvo iš silpnesnių, tarp jų – dvi moterys, tad jie varžėsi atskirai. Pagrindinė grupė žaidė dviejuose pogrupiuose.

Sekmadienį, po naktinio lietaus pradžiūvus aikštei, žaidynės tęsėsi, aiškėjo stipriausieji. Pirmame pogrupyje susitiko Jokūbas Stanaitis ir Edas Žižniauskas, abu „kieto“ žaidimo sportininkai. Žaidžiant vėl pradėjo lynoti, bet po pertraukėlės, dar ne visai išdžiūvus aikštei, susitikimas tęsėsi ir dvikovą laimėjo Edas.

Kitame pogrupyje dėl patekimo į finalą susitiko seni varžovai Vytautai: V. Špokauskas (62 m.) iš Pasvalio ir V. Kenstavičius (63 m.) iš Skaudvilės. Vyko ilga, varginanti kova, išlieta daug prakaito, ir joje pergalę pasiekė V. Špokauskas rezultatu 6:2, 4:6, 10:4.

Saulelė buvo jau visai žemai, V. Špokauskas pavargo ir skundėsi patempęs kojos raumenį, tad nutarta tą vakarą varžybų nebetęsti.

Kitą savaitę Gintaras Marcinkus telefonu apklausė abu pretendentus į turnyro nugalėtojus. Jie sutiko sužaisti atidėtas rungtynes rugpjūčio 12 dieną. Tad tą šeštadienį gerai pažįstami patyrę varžovai lemiamose varžybose vėl susitiko kortuose. Buvo palankus oras, žaidimas vyko permainingai. Pirmąjį setą laimėjo Edas 6:3, antrąjį tokiu pat santykiu Vytautas. Trečiajame, papildomame sete tikslesnis buvo Vytautas ir jį laimėjo rezultatu 10:8.

Taures abiem turnyro dalyviams įteikė Gintaras Marcinkus. Vytautas Špokauskas su žmona namo išsivežė dvi taures: pereinamąją A. Dučinsko vardo turnyro ir pirmos vietos laimėtojo.

Po dvejetų ir vienetų turnyro Gintaras Marcinkus sumanė pravesti mišrių porų susitikimus. Atsirado nemažai norinčių mūsiškių ir ypač kėdainiškių, taip pat ir mėgėjų iš kitų vietovių. Žaidimas buvo numatytas po garsaus Pakiršinio šaltibarščių festivalio rugpjūčio 6 dieną, sekmadienį. Tačiau naktį į sekmadienį gerokai lijo ir kortai ryte buvo šlapi. Tuomet kilo mintis vykti į Kėdainius, čia yra 4 aikštelės ir iki vėlyvo vakaro spėtų sužaisti visos poros.

Kėdainiuose susirinko 12 porų, jos buvo paskirstytos į du pogrupius ir mišrių dvejetų turnyras prasidėjo. Saulutė kaitino, oras įšilo iki 31 laipsnio karščio, tad ir prakaito buvo išlieta daug.

Dėl nugalėtojų taurės susitiko Raimonda Genienė ir Saulius Džiaugys prieš 13-metį Igną Miknevičių su Kęstučiu Jasiūnu. Nugalėjo Raimondos ir Sauliaus pora rezultatu 6:3, 6:4. Trečia vieta teko Vaidai Staliorienei su Edgaru Krušu, nugalėjusiems Rasą Kvedarienę su Vladu Mateliu.

Kėdainių teniso klubas dėkoja visiems žaidusiems ir ypač Gintarui Marcinkui už gerą sumanymą – žaisti Kėdainiuose po Baisogalos vėliava.

Kazys STROLYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE