Trupa Lietuvos regionų partijos frakcija

Vasario 1 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje aptrupėjo Lietuvos regionų partijos frakcija, kuriai vadovauja opozicijos lyderiu prisistatinėdavęs Gediminas Lipnevičius.

Tame pačiame posėdyje minėto politiko laukė dar vienas antausis, kurį jam skėlė kartu opozicijoje tūnantys konservatoriai. Kadangi G. Lipnevičius neteko opozicijos lyderio titulo, jis Tarybos narių valia buvo pašalintas iš Tarybos kolegijos, o už G. Lipnevičiaus išmetimą nubalsavo ir posėdyje dalyvavę konservatoriai.

Frakcijoje liko tik dviese

Tarybos posėdžio pradžioje Lietuvos regionų partijos frakcijos narys Vidmantas Bernotas paskelbė pareiškimą, kad nusprendė pasitraukti iš šios frakcijos, tačiau pridūrė, jog rajono Taryboje ir toliau lieka dirbti opozicijoje.

V. Bernotui iš paskos pareiškimą perskaitė ir aptrupėjusios frakcijos pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris kolegas politikus informavo, jog jo vadovaujamoje Lietuvos regionų partijos frakcijoje be jo paties liko tik dar viena narė – Vilma Aleknienė.

Nesantaikos priežasčių neatskleidė

Nei iš frakcijos pasitraukęs V. Bernotas, nei G. Lipnevičius per Tarybos posėdį viešai nepaaiškino, kas lėmė frakcijos skilimą, tačiau yra manančių, jog alaus barą Radviliškio mieste valdantį G. Lipnevičių galėjo užrūstinti ryžtinga bendrapartiečio veikla Radviliškio rajono savivaldybės mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisijoje, kurios pirmininkas yra būtent V. Bernotas.

Sausio 22 dieną posėdžiavusi minėta komisija vieningai pritarė tam, kad visuose rajono alubariuose prekyba alkoholiniais gėrimais būtų apribota nuo 5 iki 10 valandos ryto – toks siūlymas bus teikiamas Radviliškio rajono savivaldybės tarybai. Tikimasi, kad sprendimo projektas bus parengtas kovo mėnesį vyksiančiam Tarybos posėdžiui, o galutinį sprendimą priims rajono politikai.

Pasisakė už alkoholio ribojimą

Komisijos pirmininkas V. Bernotas sausio 22 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisijos posėdyje pastebėjo, jog viešose vietose nuo pat ankstyvo ryto šlitinėjantys girti asmenys užkabinėja praeivius, prašo pinigų, rodo labai blogą pavyzdį vaikams, todėl būtina imtis priemonių.

Komisijos pirmininko pavaduotojas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Luščikas pritarė alaus barų darbo laiko trumpinimui, nes, jo žodžiais, nuo pat ryto stikliuką kilnojantys rajono gyventojai praranda darbus, paskui dėl to kenčia jų šeimos ir vaikai.

Girti asmenys pažeidinėja įstatymus

Tos pačios nuomonės laikėsi ir komisijos narys, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Malatokas. Jo turima statistika byloja, kad apie 90 procentų smurto šeimose sukelia girti asmenys, o per metus rajono keliuose sulaikyta net 70 girtų vairuotojų.

„Esu už tai, kad būtų trumpinamas alaus barų darbo laikas, kad būtų mažiau girtuoklysčių, nes daugumą pažeidimų padaro neblaivūs asmenys“, – posėdyje sakė S. Malatokas.

Konservatoriai pritarė G. Lipnevičiaus pašalinimui

Vasario 1 dieną vykusiame rajono Tarybos posėdyje politikas G. Lipnevičius buvo linksniuojamas svarstant dar vieną sprendimo projektą, kuriuo buvo tvirtinama nauja rajono Tarybos kolegijos sudėtis.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą Tarybos kolegiją sudaro meras, vicemerai, Savivaldybės administracijos direktorius, Tarybos komitetų ir komisijų pirmininkai bei opozicijos lyderis, kuriuo dar ne taip seniai skelbėsi esąs minėtas G. Lipnevičius.

Vyriausybės atstovas prieš keletą mėnesių Savivaldybei atsiuntė raštą, iš kurio paaiškėjo, kad Radviliškio rajono taryboje nėra susibūrusi opozicija, todėl ji negali deleguoti ir opozicijos lyderio. Paaiškėjus šioms aplinkybėms buvo parengtas sprendimo projektas pakeisti Tarybos kolegijos sudėtį, kurioje nebeliktų opozicijos lyderio titulą praradusio G. Lipnevičiaus.

Svarstant šį sprendimo projektą vieningai balsavo ne tik valdančiosios daugumos atstovai, bet ir opozicijoje dirbantys konservatoriai, kurie pritarė G. Lipnevičiaus išmetimui iš Tarybos kolegijos.

Po posėdžio kai kurie politikai juokais svarstė, jog už tokį balsavimą konservatoriai turbūt gaus pylos per G. Lipnevičiaus valdomą laikraštį.

Zigmantas JANAVIČIUS

Yra manančių, jog alaus barą Radviliškio mieste valdantį G. Lipnevičių galėjo užrūstinti ryžtinga bendrapartiečio veikla Radviliškio rajono savivaldybės mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisijoje, kurios pirmininkas yra būtent V. Bernotas. Ši komisija užsimojo sutrumpinti alubarių darbo laiką. Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE