Ukrainos vaikams – rajono savivaldybės dovana

Aušra LAURINKIENĖ

Nors šalies žiniasklaidoje skelbiama, kad intensyviai dedamos visos pastangos Ukrainoje užbaigti prorusiškų separatistų sukilimą, situacija šioje šalyje vis dar įtempta. Kai vieni kalba apie paramą krizės nusiaubtai Ukrainai, kiti imasi realių veiksmų – būtent taip pasielgė Radviliškio rajono savivaldybė, nusprendusi vasaros stovyklai priimti keturiolika vaikų iš Ukrainos Umanės miesto.

Skyrė dešimt tūkstančių litų

Priimti vaikus iš Ukrainos Tarybos posėdyje nutarė rajono politikai. Nuspręsta padidinti Gražinos pagrindinės mokyklos asignavimus 10 tūkstančių litų organizuojamai vasaros stovyklai, į kurią ir bus priimti vaikai iš Ukrainos Umanės miesto.

Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis sako, kad idėja pasikviesti vaikų iš Umanės miesto kilo dar praėjusių metų rudenį, kai kartu su delegacija viešėjo Ukrainoje dėl Umanės miesto savivaldybės ir Radviliškio rajono savivaldybės bendradarbiavimo. Tuomet pasirašytas susitarimas, kuriame numatyta, kad abi sutarties šalys galės dalyvauti bendruose ekonominiuose, kultūros, švietimo, sporto, medicinos, turizmo, socialinės srities projektuose, dalysis gerąja darbo patirtimi.

Toks bendradarbiavimas, anot Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojo, padės susipažinti su abiejų sutarties šalių patirtimi vietinio ūkio, verslo, transporto, švietimo, socialinės paramos, buitinio aptarnavimo, prekybos, kultūros, sporto ir kitose vystymo srityse.

Padės pamatyti Europą

„Viešnagės metu mačiau, kaip jie gyvena, lankiausi įmonėse, mokyklose, universitetuose ir pastebėjau vaikų nostalgiją – jie kalba apie tai, kokia graži yra Europa. Jie, galima sakyti, gyvena pakankamai skurdžiai ir iki mūsų, Lietuvos lygio, jiems dar tolokai. Kadangi pasirašėme bendradarbiavimo sutartį, kilo mintis, kad vaikams galima padaryti šventę. Prieštaraujančių nebuvo, tad nupirkome kelionę keturiolikai vaikų ir dviem lydintiems suaugusiesiems pas mus, į Lietuvą“, – „Radviliškio naujienoms“ sakė Kazimieras Augulis.

Į mūsų šalį 13-16 metų paaugliai iš Ukrainos atvyks jau šį pirmadienį ir svečiuosis iki šeštadienio. Per tą laiką jie ne tik kartu su ilgametę stovyklų organizavimo patirtį turinčios Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos vaikais poilsiaus Kurtuvėnuose organizuojamoje stovykloje, bet ir aplankys šalies pajūrį, pasivaikščios po šalies sostinę.

Taip vaikus, be abejonės, nudžiuginsime. Manau, kad labiau nuskriaustiems turėsime ką parodyti. Nesame labai turtingi, tačiau tuo, ką turime, pasidalinti mes galime. Juk visi vaikai pasaulyje – vienodi“, – sako Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas.

Netrūks veiklos

Jam antrina ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, kurio teigimu, idėja pasikviesti vaikus kilo prasidėjus Maidano įvykiams Kijeve: „Pasitarę su pavaduotoju nusprendėme, kad tai būtų gražus gestas. Vaikų vasaros poilsio stovyklas organizuojame kasmet ir daugiau nei šimtas vaikų poilsiauja. Tad dar dešimt ar penkiolika svečių mums tikrai nepamaišys ir problemų nesukels. Stovykloje jie užsiims lipdymu iš molio, kalvystės darbais, domėsis etnografija, šoks, dalyvaus naktinio orientavimosi varžybose. Veiklos vaikams tikrai netrūks – stovykoje dalyvaus ir Šiaulių universiteto studentai, kurie taikys savo mokymo metodus“.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys sako, kad idėja pasikviesti vaikus iš Ukrainos kilo prasidėjus Maidano įvykiams Kijeve.

Redakcijos archyvo nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE