Už parlamentines lėšas „cackino“ savo „mažules“

Daugelis paprastų žmonių įsivaizduoja, kad Seimo nario darbas – tai priiminėti įstatymus Seimo posėdžių salėje ir susitikinėti su rinkėjais. Tačiau analizuojant, ką už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirko Radviliškio krašte išrinktas Seimo narys Antanas Čepononis, susidaro įspūdis, jog parlamentarams daug laiko tenka praleisti ir „cackinant“ savo „mažules“ – blizginant mašinų ratlankius, poliruojant jų lempas, šveičiant stiklus, o padangų gumą purškiant… specialiu padangų juodikliu. Panašiems darbams atlikti reikalingų priemonių Seimo narys už mokesčių mokėtojų pinigus pirko pernelyg netaupydamas.

„Radviliškio naujienos“ jungiasi prie visuomenininko A. Tapino iniciatyvos „Skaidrinam!“ ir tęsia straipsnių ciklą apie tai, kur vadinamąsias kanceliarines lėšas tratino mūsų kašte išrinktas Seimo narys A. Čepononis.

Už parlamentines lėšas blizgino mašinytes

Ankstesnėse publikacijose jau rašėme, kad 2022-2023 metais konservatorius A. Čepononis pas rinkėjus važinėjo net trimis 2008 metais pagamintais vokiškais automobiliais: benzinu varomu „Volkswagen Passat“ ir dyzeliniais BMW X3 bei „Mercedes Benz“, kuriuos labai dažnai remontavo.

Tačiau panašu, kad savo mašinytes Seimo narys labai mylėjo, todėl mokesčių mokėtojų lėšų, skirtų parlamentinei veiklai, negailėjo ne tik savo mašinų remontams, bet ir jų puoselėjimui bei blizginimui.

Konservatorių partijos atstovas buvo labai pamėgęs vieną automobilių priežiūros priemonėmis prekiaujančią parduotuvę, iš kurios dažną mėnesį išeidavo nešinas įvairiausiomis prekėmis, skirtomis savo trims „mažulėms“ palepinti, o už pirkinius sumokėdavo iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.

Nusipirko ir atnaujintos sudėties vaistinėlę

Viena iš Seimo nario dažniausiai perkamų priemonių – tai valomasis popierius „Comfort“, kurio po dvi pakuotes parlamentaras įsigydavo kone kas mėnesį.

Ypač daug dėmesio parlamentaras skyrė automobilio švarai palaikyti. Tam tikslui jis pirko naujus kilimėlius, kilimų ir sėdynių valiklį, kelių rūšių stiklų valiklių, citrusinio kvapo valiklį, mikropluošto šluosčių stiklams poliruoti, polirolį „Sonax“ įbrėžimams pašalinti, vabzdžių liekanų valiklį, drėgnų servetėlių tekstilei valyti, plastikinių žibintų poliravimo rinkinį, ratlankių valiklį ir net padangų gumos juodiklį, kokius dažnai naudoja mašinų pardavėjai turguose, kad padangos atrodytų naujesnės ir juodesnės.

Dar mokesčių mokėtojai sumokėjo už Seimo nario naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėlę, kurią daugelis vairuotojų privalėjo įsigyti už asmeninius pinigus.

Įstatymų projektus skaitė pasišviesdamas tamsoje?

Galima suprasti, kad parlamentaro darbas labai purvinas, nes Seimo narys A. Čepononis už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirko net 8 poras raudonų lateksu aplietų pirštinių, maišų šiukšlėms, lipnios juostos ir dvipusio lipnumo juostos, tvirtinimo dirželį-užtraukėją, dažymo juostą ir dviejų spalvų tepamų dažų, porą magnetinių laikiklių, oro gaiviklių, aušinimo skysčio.

Dar vienas keistas parlamentaro pirkinys už mokesčių mokėtojų lėšas – tai žibintuvėlis ant galvos. Sunku sugalvoti, kam parlamentarui galėjo prireikti tokio daikto, gal tamsoje skaityti įstatymų projektus?

Galbūt šitoks pirkinių sąrašas neatrodytų keistai, jeigu jį būtų sudaręs ne Seimo narys, bet naudotų automobilių perpardavinėtojas, kurio darbas – ne įstatymus priiminėti, bet ruošti senas mašinas naujiems pirkėjams.

„Pirkau prekes, kurių finansavimas neprieštarauja Seimo valdybos nustatytai parlamentinių lėšų naudojimo bei finansavimo tvarkai. Pastabų nesu gavęs. Jūsų paminėtos priemonės reikalingos prižiūrint ir valant automobilį“, – atsakė pats Seimo narys, paklaustas, kokioms funkcijoms atlikti naudojo šias prekes.

Rinkėjus vizitavo net trimis automobiliais

Ankstesniuose straipsniuose jau skelbėme apie tai, kaip ir už kokias sumas mokesčių mokėtojai remontavo Seimo nario vokiškų mašinų parką. Paaiškėjo, kad A. Čepononis pas rinkėjus važinėjo net trimis 2008 metais pagamintais vokiškais automobiliais: benzinu varomu „Volkswagen Passat“ ir dyzeliniais BMW X3 bei „Mercedes Benz“.

Seimūnas kas mėnesį mašinų remontams išleido šimtus eurų mokesčių mokėtojų pinigų, o šias paslaugas pirko iš savo patarėjos Ilonos Gvazdžiauskienės vyro vadovaujamo autoserviso, kuris patalpas nuomojasi iš kitos A. Čepononio patarėjos Jolantos Margaitienės šeimos. Per 2022 ir 2023 metus mokesčių mokėtojai už Seimo nario vokiškų mašinų remontus jo patarėjos vyro vadovaujamam autoservisui suplojo beveik pusšešto tūkstančio eurų, nors pačios politiko mašinos tiek net nėra vertos.

„Autoservisą renkuosi pagal mane tenkinančią remonto kokybę ir priimtinus įkainius. Autotransporto priemonės 2008 metų gamybos. Išleidžiu jų remontams tiek, kiek reikia jų eksploatacijai“, – teigė Seimo narys, paklaustas apie tai, kodėl tiek daug lėšų išleidžia savo patarėjos vyro vadovaujamame autoservise.

Pusantro karto apvažiavo Žemės pusiaują

Užpraėjusią savaitę paviešinome, kad per 2022-2023 metus Seimo narys A. Čepononis degalams išleido daugiau kaip 7 tūkstančius eurų mokesčių mokėtojų lėšų, už kurias nusipirko apie 4500 litrų dyzelinio kuro. Jeigu skaičiuotume, kad automobilis 100 kilometrų vidutiniškai sunaudoja apie 7 litrus dyzelino, tai per porą metų A. Čepononis lankydamas savo rinkėjus galėjo nuvažiuoti daugiau kaip 64 tūkstančius kilometrų. Tai pusantro karto didesnis atstumas, negu apsukti ratą aplink visą Žemės planetos pusiaują, kurio ilgis – 40 tūkstančių 75 kilometrai.

Įdomiausia tai, kad politikas tuo pačiu metu sugebėjo balsuoti Seimo salėje ir mokėti už dyzeliną degalinėje. Pavyzdžiui, 2022 metų kovo 29 dieną 11 valandą 37 minutės A. Čepononis Seimo salėje balsavo už Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo pakeitimus ir tą pačią minutę sugebėjo atsidurti A. Goštauto g. 13, Vilniuje, esančioje degalinėje „Circle K“, kurioje tuo pačiu metu savo banko kortele apmokėjo 73 eurus už 38 litrus dyzelinio kuro.

„Taksistu nedirbu, svetimais čekiais nesinaudoju, kitiems asmenims degalų nepilu. Seimo nario veiklą, kurią tiesiogiai vykdau Vilniuje, nuolat lydi išvykos pas rinkėjus. Kaip ir buvau nurodęs, mano automobiliai nenauji, naudojantys gana daug kuro, tad nereikėtų stebėtis, kad vykstant į tolimesnę kelionę po kelių valandų važiavimo vėl reikia įsipilti kuro. O kad nepridėtas kokio kito asmens čekis, galima spręsti iš to, kad apmokėta ta pačia mano mokėjimo kortele“, – kad kurą į mašinų degalų bakus pilasi ir apmoka tik jis pats įtikinėjo Seimo narys A. Čepononis.

Per pusantrų metų 130 kartų kvietėsi taksi

Nors pas rinkėjus Seimo narys Antanas Čepononis važinėjo trimis automobiliais, kuriuos už valdiškus pinigus dažnai remontavo, o per porą metų degalams išleido tokią sumą, kurios pakaktų nuvažiuoti apie 64 tūkstančius kilometrų, tačiau politikui ir to neužteko. „Radviliškio naujienoms“ pavyko gauti dokumentus, įrodančius, kad per pusantrų metų Radviliškio krašte išrinktas konservatorius net 130 kartų kvietėsi taksi, už kurios paslaugas apmokėjo parlamentinei veiklai vykdyti skirtomis lėšomis.

Adresų, į kuriuos buvo kviečiamas taksi, sąrašas kalba pats už save: pavežėjai itin dažnai buvo kviečiami ir į parlamentaro dukterų namus Vilniuje, ir į sostinės bei Šiaulių „Akropolius“, ir į Palangoje esančius „Alkos“ apartamentus…

„Kviečiu taksi į tas vietas, kuriose būnu be automobilio“, – teisinasi politikas ir priduria, jog Seimo valdybos patvirtintame apraše dėl kompensavimo už taksi paslaugas nėra draudimo išsikviesti taksi vykstant iš gyvenamosios vietos.“

Kitą savaitę skaitykite tyrimo tęsinį apie tai, kam Seimo nariui A. Čepononiui prisireikė nusipirkti naują telefoną „Iphone 14“ su dėklu „Venus-silicone“ praėjus vos trims dienoms po to, kai STT pareigūnai padarė kratą Vidaus reikalų ministerijos ministrės patarėja tuo metu dirbusios Jolantos Margaitienės darbo kabinete ir namuose, po kurios A. Čepononio artima politinė bendražygė pasiprašė atleidžiama iš darbo.

Zigmas JANAVIČIUS

One Comment

  1. Kaip pritrauksi rinkeja be gyvo ivaizdzio ,sukam ratus pateikdami pazinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE