V. Kudirkos progimnazijos mokiniai eksponuoja išmokimą

Mokykla, kurioje pagrindinis erdvių puošybos elementas yra pačių mokinių sukurti darbai ir paruoštos parodos. Koridoriai, kuriais eidami galime suprasti, kiek daug kūrybingumo ir gebėjimo žaismingai pažvelgti į pačius sudėtingiausius mokslo principus telpa už uždarų klasių durų. Štai kaip stipriai keičiasi Vinco Kudirkos progimnazijos mokymosi kasdienybė.

Strateginis mokyklos įsipareigojimas kartu su mokiniais ir skirtingų dalykų mokytojais siekti profesionalumo ir ugdymo kokybės tapo šaunia kasdiene praktika, kur kiekvienam mokiniui sudaroma galimybė eksponuoti savo išmokimą ir mokėjimą už klasės ribų.

Mokyklos erdvėse įrengtos specialios ekspozicijų vietos, o į kūrybinę veiklą mokinius įtraukti įsipareigojęs kiekvienas mokytojas. Vien per praėjusį mėnesį įvairiose mokyklos erdvėse tiek koridoriuose, tiek ir kieme buvo eksponuojamos net trylika skirtingų mokinių ruoštų parodų! O ir Radviliškio miesto bibliotekos vaikų literatūros skyrių lapkričio pradžioje papuošė kudirkiečių rengta medžio darbų paroda „Šiurpnakčio žibintai“. Tad per visus kalendorinius metus galėtume suskaičiuoti daugiau kaip šimtą realybe virtusių mokinių ir mokytojų kūrybinių sumanymų.

Sistemingas ir ilgalaikis kinestetinio, praktika grįsto mokymosi būdo, taikymo išplėtojimas pamokų metu, kuomet mokinys teorinę medžiagą įprasmina savo kuriamu modeliu ar meno kūriniu, taikymas gerina ir mokymosi rezultatus. Juk daug lengviau suvokti saulės sistemos veikimo principus, kai pats sukuri sumažintą jos modelį, o literatūros kūrinys tampa įtaigesnis, kai visai mokyklai parodai savo paruoštas kūrinio siužeto iliustracijas.

Parodų ruošimas taip pat didina ir mokinių mokymosi motyvaciją, kadangi kiekvienam mokiniui sudaroma galimybė eksponuoti savo išmokimą ir patirti mokymo sėkmę.

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE