Jubiliejinio renginio tęsinys

Vadaktai 650-ąjį gimtadienį šventė visą mėnesį

Vadaktų miestelis, pasipuošęs spalvingomis kėdėmis ir gėlių žiedais bei vėliavėlėmis, sutiko lauktą šventę, skirtą Vadaktų miestelio 650-ojo gimtadienio paminėjimui. Renginiai vyko visą rugpjūčio mėnesį.

Renginiai – ir sporto, ir poezijos mėgėjams

Rugpjūčio 7 dieną visi norintieji buvo pakviesti į dviračių žygį „Vadaktų istoriniais keliais“. Pats žygis pavyko ir sužadino didelį norą ir toliau keliauti dviračiais, pažinti savo miestelio istoriją.

Rugpūčio 13-ąją, šeštadienio rytą, sporto mėgėjai rinkosi Vadaktų stadione. Antrasis jubiliejinis savaitgalis prasidėjo sportinėmis varžybomis, kuriose dalyvavo net dvylika jaunimo komandų.

Šiltą ir saulėtą rugpjūčio 20-osios vakarą, pratęsiant Vadaktų miestelio 650-ojo jubiliejaus renginius, poezijos bei gitaros stygų garsai kvietė žmones į klebonijos kiemelį, kuriame vyko poezijos skaitymai.

Dalyviai kartu praleido vakarą su kitais poezijos mėgėjais, eilėmis pasakojo apie savo gimtąjį kraštą. Kraštietė Urtė padeklamavo keletą savo kūrybos eilėraščių iš naujai išleistos poezijos knygos „Kava“.

Poezijos pripildytoje erdvėje po giedru dangumi greitai prabėgo laikas, o kai vakaro šešėliai ėmė ilgėti, poezijos skaitymai baigti skambiais gitaros akordais ir A. Damaševičiaus sukurtomis dainomis.

Prie bažnyčios atidengtas ąžuolinis koplytstulpis

Vietiniai gyventojai ir į tėviškę sugrįžusieji, rugpjūčio 27-ają, šeštadienio popietę, būriavosi kultūros namų ir bendruomenės kieme šventinei eisenai link koplytstulpio.

Prie bažnyčios atidengtas ąžuolinis R. Blotnio išskaptuotas koplytstulpis, skirtas Vadaktų miestelio 650-ies metų jubiliejui įamžinti. Medžio drožinį atidengė Seimo narys A. Čepononis ir Sidabravo seniūnas V. Blužas. Koplytstulpį palaimino Vadaktų Švč. Agotos bažnyčios kunigas S. Sausdravas.

Jubiliejinio renginio tęsinys, kuris prasidėjo koplytstulpio atidengimu, vyko kultūros namų ir bendruomenės kieme.

Šventinio renginio vedėja Gabija tarti sveikinimo žodį į sceną pakvietė Sidabravo seniūną V. Blužą, Seimo narį A. Čepononį ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorę J. Margaitienę.

Pasveikinti jubiliejus švenčiantys kraštiečiai

Kaip ir kiekvienais metais, į sceną buvo pakviesti šio krašto gyventojai, šiais metais šventę gražius jubiliejus.

Sveikinimai įteikti A. Damaševičiui, E. Mockevičienei, R. Buzui, E. Grinkui, Z. Paltareckienei, S. Lapiniauskienei, J. Janavičiui, A. Vaičiui. Patiems vyriausiems miestelio gyventojams O. Česnakienei ir V. Buzui įteikti pažymėjimai.

Atminimo dovanėlės įteiktos dviem miestelio naujagimiams bei dviem pirmokėliams. Miestelio abiturientams palinkėta kilti iki pat debesų, siekti savo užsibrėžtų tikslų ir niekada nepamiršti gimtojo miestelio, kuriame visada bus laukiami.

Surengtos įdomios parodos bei edukacijos

Bendruomenės ir kultūros namų kieme veikė G. Grigoraitės nuotraukų paroda „Vaikystės takais“.

Pakiršinio amatų centras rengė edukaciją, kurios metu buvo sukamos vaškinės žvakutės ir pinamos draugystės apyrankės.

U. Daugėlaitė pristatė jau antrą ką tik išleistą, dar dažais kvepiančią poezijos knygą „Kava“.

Šventės dalyviai buvo pakviesti parašyti palinkėjimą Vadaktų kraštiečių knygoje.

Kultūros ir laisvalaikio salėje buvo eksponuojama paroda „Dauburaičių Montvilai: gyvenimai istorijos vingiuose“, kurios autoriai – Vilija ir Jonas Montvilai. Parodą trumpai pristatė Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos senatorius, garbės bajoras Jonas Montvila.

Kiekvienas, apsilankęs šventėje, galėjo pasivaišinti Erimaičių medžiotojų būrelio pagamintu troškiniu.

Dėkota žmonėms, kurie tyliai daro gerus darbus

Šventinį koncertą pradėjo Vadaktų moterų ansamblis, muzikinius sveikinimus siuntė Sidabravo ir Beinoravos saviveiklininkai. Miestelio gyventojams ir svečiams nuotaikingą koncertą padovanojo atlikėjas Radžis.

Bendruomenės pirmininkė D. Leščinskienė nuoširdžiai pasidžiaugė žmonėmis, kurie tyliai ir nepastebimai dirba gerus darbus, kad gražėtų miestelio aplinka, pasitinkant tokį gražų jubiliejų. Padėkos įteiktos Genių ŽŪB, R. Blotniui, Erimaičių medžiotojų būreliui, V. ir K. Blotniams, T. Navagruckui, L. ir Z. Budavičiams, D. ir A. Masiliūnams, G. Šuntai, R. ir A. Klimavičiams.

Pabaigoje padėkota visiems remėjams, už gerą žodį, naudingą mintį, patarimą, darbą viso miestelio labui. Visiems palinkėta neišsenkančios energijos, sveikatos ir gerų darbų, skirtų jubiliejų švenčiančio miestelio ir jo žmonių klestėjimui.

Iki vėlumos skambėjo ansamblio „Aukštaitija“ atliekamos dainos. Kraštiečių šventę vainikavo „Viduramžiai LT“ ugnies šou.

Sekmadienio vidurdienis vadaktiečius ir svečius sukvietė į Šv. Mišias Vadaktų Šv. Agotos bažnyčioje.

Parengta pagal Šeduvos kultūros ir amatų centro renginių organizatorės D. Leščinskienės informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE