NULL

Vaikai su pagarba tarė žodžius, skambėjusius prieš 300 metų

UNESCO pažymint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė bibliotekų savaitė. Minint didžiojo lietuvių klasiko K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, ji per Lietuvą nuvilnijo poeto kūrinių skaitymais. Kartu su visos Lietuvos bibliotekomis ir Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos skaityklos bibliotekininkė Vlada Šiaudvytienė surengė K. Donelaičio kūrinių skaitymus.

Į netradicinę lietuvių kalbos pamoką ji pakvietė 3C klasės mokinukus. Šios klasės mokytoja Rasmuta Valčiukienė pasakoja, kad vaikai klausėsi lietuvių literatūros pradininko kūrybos, susipažino su K. Donelaičio biografija.

Ištrauką iš poemos ,,Metai“ skaičiusi bibliotekininkė į K. Donelaičio skaitymus įtraukė ir pačius vaikus, kurie sunkiai, bet su pagarba tarė žodžius, skambėjusius prieš 300 metų. Šiek tiek keista, neįprasta skaityti hegzametru ir suprasti, bet įsigilinome į tekstą ir jis mums patiko, – tvirtina trečiokai. Po meninio žodžio raiškos, mokiniai iliustravo ,,Metus“, savo kūrybinius gebėjimus atskleisdami piešiniuose. Spalvingi vaikų kūrybiniai darbai žavi originaliu mąstymu, ryšio su gamta nepraradimu, savitu ,,Pavasario linksmybių“ perteikimu. 3C klasės mokinių piešinių parodėlė ,,Metai“ surengta mokyklos skaitykloje.

Valanda su K. Donelaičiu – skaitant, klausantis, susipažįstant, prisimenant ir mėgaujantis jo kūrybos unikaliu skambesiu tikrai neprailgo, paskatino mokinius būti aktyvius, domėtis Donelaičio kūryba.

Pagal V. Kudirkos pagrindinės mokyklos informaciją parengė Aušra LAURINKIENĖ

 

 

 

Po meninio žodžio raiškos, mokiniai iliustravo ,,Metus“, savo kūrybinius gebėjimus atskleisdami piešiniuose. Asmeninio albumo nuotr.  

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE