NULL

Vaikų skiltis: skelbiame konkursą!

Sveiki, mielieji „Radviliškio naujienų“ laikraščio „Vaikų skilties“ skaitytojai. Priminsiu, kad skaityti kviečiu visus mažus ir didelius. Vasara jau antra savaitė džiugina puikiais, šiltais, tačiau ne per karščiausiais orais. Žiūrėsime, manu, šią vasara kaip visada ponas oras iškrės daug pokštų. Tačiau kokie tie pokštai bebūtų, mano skiltis su Jumis susitiks kiekvieną penktadienį šiame savaitraštyje. Temas visada galvoju vienas, tačiau gal jos Jums neįdomios, galbūt turite kokių minčių, kaip patobulinti skiltį, o galbūt norite tiesiog pasišnekėti su manimi. Bet kokiu atveju kviečiu rašyti į elektroninį mano paštą – paskedovis888@gmail.com

O šiame straipsnyje susipažinsime su Sekminėmis, kaip birželio 8 dieną jos buvo švenčiamos Radviliškyje, ir bus paskelbtas konkursas! Taigi, manau, laukia įdomi skiltis.

Sekminės

Sekminių metu garbinama gamta – augalija bei naminiai gyvūnai. Sekminių šventės ritualuose didelis dėmesys buvo skiriamas augalams. Per Sekmines žmonės lanko javus, dainuodami tam skirtas dainas. Ypač didelis dėmesys skiriamas jauniems berželiams, kurie senovės baltų tikėjime laikyti žmogaus ir gyvūnijos protėviu. Dėl to per Sekmines namai ir kiemas būdavo apkaišomi sužaliavusiais berželiais. Per Sekmines šeimininkės piemenėliams duodavo „melstuvių“ – kiaušinių, sviesto, sūrio, pyrago, duonos, lašinių. Po to piemenys suruošdavo šventę, vadinamą piemenų pautienę. Tačiau tai tik sausi duomenys apie Sekmines ir jų tradicijas.

Kaip tais laikais, kai dar gyvavo piemenukai, buvo švenčiamos Sekminės, gyvai buvo galima išvysti birželio 8 dieną Radviliškio laisvalaikio ir pramogų parke vykusioje šventėje „Mezgame Sekminių sambarį“. Čia vyko gan tikroviški pasirodymai, surengtas vaidinimas primenantis Sekminių tradicijas, buvo net prašoma produktų kepti piemenėlių pautienei ir ji buvo iškepta. Tikras skanumėlis!

Galbūt kažkas užsinorėjote patys išsikepti pautienę? Tai visai nesunku:

1. Pačirškiname lengvai įkaitusioje keptuvėje lašinius.

2. Suplakame tiek kiaušinių, kad užtektų visiems valgantiems.

3. Į suplaktų kiaušinių masę įpilame pieno ir miltų.

4. Gautą tešlą pilame į jau pačirškintus lašinukus, ir kepame.

5. Kepdami apibarstome krapais ir svogūnų laiškais.

Konkursas!

O dabar, mielieji skilties skaitytojai, linksmoji dalis – KONKURSAS!

Konkurse gali dalyvauti įvairaus amžiaus asmenys.

Konkurso taisyklės :

1. Kiekvienas dalyvaujantis privalo paspausti patinka/like ant „Vaikų skilties“ Facebook puslapio.

2. Turi įkelti nuotrauką (į „Vaikų skilties“ Facebook puslapį) kurioje matyti, kaip jis vasarą pramogauja kokioje nors vietoje, ir parašyti, kur ir kodėl ten jam buvo labai linksma.

3. Konkursas vyksta nuo birželio 13 iki liepos 4 d.

4. Laimės tas, ant kurio nuotraukos bus daugiausiai like/patinka.

5. Prizas – saldus prizas kurį įsteigė kavinė „Linda“.

6. Konkurso organizatoriai pasilieka teisę keisti konkursą ir jo taisykles.

Tikiuosi, dalyvausite, ir iki kitų susitikimų.

Dovydas

Skilties anekdotas

Kaimo žmogelis sako kaimynui:

– Žinai, Jonai, vakar pirmą kartą buvau teatre.

– Patiko?

– Labai, ypač pabaigoje, kai dalijo paltus. Paėmiau po tris sau ir žmonai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE