NULL

„Viena diena su žirgu“ – tampa tradicija

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgyne vyko jau tradicija tampantis renginys „Viena diena su žirgu“. Į renginį gausiai atvyko Radviliškio rajono gimnazijų ir pagrindinių mokyklų mokinių komandos, Šiaulių rajono Naisių žemaitukų žirgyno atstovai, Šeduvos lopšelio-darželio auklėtiniai.

Šventė pradėta iškilmingu dalyvių paradu

Atidarymo metu centro direktorius Jonas Pravilonis pasidžiaugė, kad šis renginys leis supažindinti krašto mokinius su žirgininkystės verslo darbuotojo specialybe ir visi, mylintys tuos gyvūnus, galės atrasti savo profesinį pašaukimą.

Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis pažymėjo, kad rajono savivaldybė džiaugiasi ir didžiuojasi, jog žirgininkystės profesija išliko ir yra populiarinama. Ši centro veikla – didžiulis indėlis į viso krašto verslo ir sporto plėtrą. Pakalniškių seniūnijos seniūnas Kęstutis Ulinskas padėkojo organizatoriams už pakvietimą dalyvauti renginyje ir visiems dalyviams palinkėjo sėkmės ir gerų emocijų.

Šventė, pradėta žirgų šokiu ir iškilmingu dalyvių paradu. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybę, jos naudą bei reikšmę šiuolaikinėje arklininkystėje pristatė šios specialybės II kurso mokinė Jolanta Penikaitė.

Komandoms išdalytos nominacijos

Apie žemaitukų veislės žirgus papasakojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės instituto mokslo darbuotoja Valė Macijauskienė. Pristatymo metu pademonstruoti mokyklos žirgyne laikomi žemaitukų veislės arkliai.

Ūkininkas Vytautas Čepaitis, žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės II kurso mokinė Laura Buivytė bei ūkininkė Ieva Šiurnienė surengė poni arkliukų šou. Ūkininko Gintauto Domino lenkų važiuojamosios veislės arklį, pabalnotą kaubojišku balnu, pristatė žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės II kurso mokinė Elita Imbrasienė. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokiniai dalyvavo šuolio galingumo rungtyje ir „Vienos dienos su žirgu“ taurės konkūre.

Renginio metu mokyklų komandos varžėsi įvairiose rungtyse: mintos mįslės, prisimintos patarlės, priežodžiai, dainuotos dainos apie žirgus bei kurti plakatai. Dalyviai pelnė nominacijas: Alksniupių pagrindinės mokyklos komanda tapo artistiškiausia; Grinkiškio J. Poderio vidurinės mokyklos atstovai atspėjo daugiausiai dainų ir iškovojo dainingiausios komandos titulą; Naisių komandos dalyviai pelnė žirgų žinovų nominaciją, Vaižganto gimnazijos mokiniai pripažinti išmintingiausia komanda, Jaunimo mokyklos atstovai tapo kūrybiškiausia komanda, o RTVMC komanda pelnė meniškiausios komandos titulą.

Pramogų netrūko

Šventės metu aktyviausi žiūrovai apdovanoti saldžiais prizais, kuriuos kepė Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus virėjo specialybės mokinės. Svečiai buvo vaišinami „kareiviška“ koše ir arbata, galėjo pasivažinėti karieta, pajodinėti žirgais, pasigrožėti poniais.

„Vienos dienos su žirgu“ taurės konkūre I vietą iškovojo Diana Snarskytė su žirgu Armstrong iš Panevėžio J. Miltinio gimnazijos, II vietą pelnė Šarūnė Juknevičiūtė su žirgu Gina ir III vietą iškovojo Gražina Stugytė su žirgu Alita. Šarūnė ir Gražina yra Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinės.

Pramoginio renginio metu vyko žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinių Šarūnės Juknevičiūtės piešinių ir Viktorijos Liagaitės fotografijų parodos, eksponuoti mokinių sukurti plakatai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE