Vyriausybės atstovas „nukarūnavo“ opozicijos lyderį

Vyriausybės atstovas Šiaulių ir Telšių apskrityse Rimvydas Pilibaitis Radviliškio rajono savivaldybei atsiuntė raštą, kuriame „nukarūnavo“ opozicijos lyderiu besiskelbiantį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Vyriausybės atstovas savo rašte aiškina, kad opozicijos lyderis pareigas galimai eina nelegaliai, nes rajono Taryboje nėra susiformavusi vieninga opozicija, kuri turi teisę išsirinkti ir siūlyti opozicijos lyderį. Svarstoma ir tai, ar G. Lipnevičiui, kuris kaip opozicijos lyderis prie Tarybos nario atlyginimo kas mėnesį gauna solidų priedą, neteks grąžinti dalį už opozicijos lyderio pareigas gautų pinigų į Savivaldybės biudžetą.

Palaikė keturi konservatoriai

Šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybės taryboje opozicinėmis yra pasiskelbusios dvi frakcijos: 3 atstovus turinti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, trumpiau vadinama konservatorių, frakcija ir Lietuvos regionų partijos frakcija, kuriai priklauso trys politikai.

Dar šių metų birželio 1 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje rajono merui Kazimierui Račkauskiui buvo įteiktas pareiškimas su parašais, kuriame meras informuotas apie tai, jog opozicija savo lyderiu išsirinko Lietuvos regionų partijos atstovą Gediminą Lipnevičių.

Didžiausias netikėtumas buvo tas, jog už konservatorius nuolat aštriai kritikuojančio G. Lipnevičiaus kandidatūrą pasisakė net keturi konservatorių partijos atstovai: Skaidra Dišlė, Paulius Kablys, Irena Palionienė ir Romas Kalvaitis.

Aktyviai naudojosi privilegijomis

Nuo to laiko G. Lipnevičius visada skelbiasi esąs opozicijos lyderis ir naudojasi visomis opozicijos lyderiui suteikiamomis privilegijomis. Viena iš tokių – tai solidus priedas prie kas mėnesį gaunamos Tarybos nario išmokos.

Pavyzdžiui, eilinis rajono Tarybos narys per mėnesį su mokesčiais gauna 1071 euro išmoką, o opozicijos lyderio išmoka gerokai didesnė ir siekia net 1285 eurus.

Be to, G. Lipnevičius kiekviename posėdyje naudojasi opozicijos lyderiui priklausančia teise pirmam pasisakyti ar užduoti klausimus rajono Taryboje svarstant įvairius sprendimus.

Vyriausybės atstovo raštas – it šaltas dušas

Tačiau Vyriausybės atstovo Šiaulių ir Telšių apskrityse Rimvydo Pilibaičio raštas opozicijos lyderiui turėjo būti it šaltas dušas, nes Vyriausybės atstovas paaiškino, jog opozicijos lyderis savo pareigas eina galimai nelegaliai.

Pasak Vyriausybės atstovo, opozicinės frakcijos neturėjo teisės siūlyti opozicijos lyderio kandidatūros, nes Vietos savivaldos įstatymas visas opozicines frakcijas įpareigoja prieš tai susivienyti ir pasiskelbti visos Tarybos opozicija bei nusimatyti bendras veiklos kryptis ir tik tada išsirinkti opozicijos lyderį bei siūlyti kandidatus į Etikos komisijos, Antikorupcijos komisijos ir Kontrolės komiteto pirmininkus.

Kadangi Radviliškio rajono taryboje opozicinės frakcijos jokio  pareiškimo apie bendrą darbą nepaskelbė, Vyriausybės atstovas mano, kad opozicijos lyderis galimai yra „nelegalas“, o Etikos komisijos, Antikorupcijos komisijos ir Kontrolės komiteto pirmininkų skyrimas turi būti peržiūrėtas iš naujo.

Šiuo metu Etikos komisijai vadovauja konservatorių atstovas Romas Kalvaitis, Antikorupcijos komisijos pirmininkas yra konservatorius Darius Jurėnas, o Kontrolės komiteto pirmininke paskirta konservatorė Skaidra Dišlė.

Ar buvę priešai susivienys bendram darbui?

Tam, kad „įteisintų“ opozicijos lyderį bei Etikos komisijos, Antikorupcijos komisijos ir Kontrolės komiteto pirmininkų kandidatūras, opozicinės frakcijos turėtų susivienyti ir paskelbti bendrą pareiškimą, tačiau iki šiol kai kuriems politikams kyla klausimų, ar praėjusią kadenciją konservatorius aršiai pliekęs G. Lipnevičius ir jo vadovaujamos frakcijos nariai bei konservatoriai sugebės susivienyti bendram darbui.

Jeigu bent vienas opozicinėmis apsiskelbusių frakcijų narys nesutiks prisijungti prie bendros opozicijos, formaliai opozicijos darbas bus paralyžiuotas ir ji negalės deleguoti nei savo lyderio, nei minėtų dviejų komisijų bei komiteto pirmininkų.

Svarstoma ir tai, ar G. Lipnevičius neturės grąžinti Savivaldybės biudžetui už opozicijos lyderio pareigas gautą dalį atlyginimo priedo, jeigu, kaip teigia Vyriausybės atstovas, į šias pareigas jis buvo paskirtas galimai pažeidžiant įstatymo nuostatas.

Jonas MARCINKUS

Vyriausybės atstovo Šiaulių ir Telšių apskrityse Rimvydo Pilibaičio (kairėje) raštas opozicijos lyderiui turėjo būti it šaltas dušas, nes Vyriausybės atstovas paaiškino, jog opozicijos lyderis savo pareigas eina galimai nelegaliai.          

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE