Ką verta žinoti apie plaukų šampūnus?

Plaukų šampūnas yra pagrindinė priežiūros priemonė, kuri efektyviai pašalina nešvarumus nuo galvos odos ir plaukų. Tačiau šį produktą reikia rinktis itin atsakingai. Pagrindinė šampūno funkcija – kruopščiai išvalyti galvos odą. Taigi, būtent dėl šios priežasties prieš perkant šampūną svarbu atsižvelgti į galvos odos tipą.

Kaip nustatyti savo galvos odos tipą?

Normali oda neturi ryškių problemų (nėra pleiskanų, niežėjimo, sudirgimo), šaknys ima riebaluotis praėjus maždaug 3-4 dienoms po plovimo, nejuntamas sausumo ir tempimo jausmas. Jeigu jūsų galvos oda normali, tokiu atveju rinkitės šampūnus kurie drėkina ir maitina, kad išlaikytumėte esamą galvos odos būklę.

Riebi galvos oda – plaukai greitai tampa nešvarūs, šaknys susiriebaluoja vos per dieną. Tokiam galvos odos tipui tinka šampūnas, kuriame yra riebalų išsiskyrimą reguliuojančių ir antibakterinių savybių turinčių augalų ekstraktų. Venkite gausiai maitinančių priemonių, kadangi jos gali tik dar labiau padidinti riebumą ir užkimšti poras.

Sausa galvos oda jautri ir plona, ​​šaknys riebaluojasi lėtai (maždaug 5-6 dienos). Tokią odą reikia valyti ypač švelniai. Šiuo atveju tinka maitinantys, drėkinantys plaukų šampūnai jautriai galvos odai, kurių sudėtyje nėra sulfatų.

Šampūnų tipai: kam tinka?

Skystas šampūnas – tai yra klasikinis, dažniausiai naudojamas šampūnas. Jį lengva paskirstyti ant plaukų, be to šis gerai putoja ir jį paprasta nuplauti. Šiems šampūnams sukurti naudojamos įvairios aktyviosios paviršiaus medžiagos, augalų ekstraktai, aliejai ir minkštinantys komponentai. Šis šampūno tipas tinka visiems, tačiau svarbu pasirinkti atsižvelgiant į savo plaukų tipą.

Kietas šampūnas – vizualiai panašus į įprastą muilą. Kietieji šampūnai dažniausiai yra natūralesni. Jie susideda iš įvairių augalinių aliejų, tinkamų plaukų priežiūrai, riebalų rūgščių, natrio druskų ir sudėtyje neturi vandens, todėl visi komponentai gerai išsilaiko sausoje formoje be konservantų.

Sausas šampūnas – tai riebalų perteklių sugeriantys purškalai arba milteliai. Šių nenuplaunamų priemonių užduotis yra atsikratyti riebalų pertekliaus ir taip atgaivinti plaukus, jų neplaunant. Užpurkškite priemonės ant šaknų ir paskirstykite šukomis. Labiausiai tinka riebių ir mišrių plaukų savininkėms, kadangi padeda išvengti dažno plovimo.

Kaip išsirinkti šampūną?

Kaip ir buvo minėta, plaukų šampūnas turėtų būti parenkamas pagal galvos odos tipą. Pavyzdžiui, linkusiems į riebumą tiks natūralios odos pusiausvyros nepažeidžiančios priemonės. Tačiau tuo pačiu metu jos turi pašalinti riebalus ir reguliuoti riebalinių liaukų veiklą. O sausos odos tipui tinka drėkinamieji šampūnai su stiprinamaisiais komponentais, pavyzdžiui, keratinu. Taip pat rinkitės maitinančias priemones su augaliniais aliejais ir ekstraktais, kurie suteikia plaukams žvilgesio ir glotnumo. Tuo tarpu, normaliam galvos odos tipui naudokite produktus, kurių sudėtyje yra švelnūs ingredientai, padedantys palaikyti gerą odos būklę.

Jei jums slenka plaukai – pirkite specialiai tam skirtas priemones, kurios apsaugo nuo plaukų slinkimo. Pastarosios gerina plauko folikulo aprūpinimą krauju ir sukuria palankias sąlygas plaukams augti. Tuo tarpu dažytiems plaukams rinkitės specialius šampūnus, kurie neišplauna spalvos ir ją saugo. Be to, jei dažnai naudojate formavimo priemones arba papildomai tepate plaukus aliejumi ir įvairiais serumais – kartą per savaitę plaukite plaukus giliai valančiu šampūnu. Tačiau būkite atsargūs, jei turite jautrią ar labai sausą odą.

Pavojingi komponentai plaukų šampūnuose

Pavojingi komponentai plaukų šampūno sudėtyje gali sukelti alergiją, išsausinti galvos odą, paskatinti pleiskanų atsiradimą ir plaukų slinkimą. Taigi, kokių medžiagų gaminiuose pirmiausia turėtumėte saugotis ir kokia rizika yra naudojant produktus su tokiomis sudedamosiomis dalimis?

Sulfatai

Iš esmės visi sulfatai neteikia naudos mūsų plaukams, tačiau didžiausią grėsmę kelia Sodium laureth sulfate ir Sodium lauryl sulfate (SLS). Gamintojai juos mėgsta dėl mažos kainos, taip pat dėl ​​to, kad jie suteikia gaminiui savybę gausiai putoti. Tačiau šie pavojingi sulfatai šampūnuose gali sudirginti ir išsausinti odą, taip pat padidinti alerginės reakcijos riziką. Būtent todėl verčiau rinktis šampūnus be SLS, kadangi kuo natūralesnė yra produkto sudėtis, tuo ji saugesnė. Tačiau paprastai tokie produktai gali būti kiek brangesni.

Dimetikonas (dimethicone)

Ši medžiaga atlieka apsauginę funkciją, apsaugodama plaukus nuo neigiamų aplinkos veiksnių įtakos, tačiau tuo pačiu neleidžia vandeniui prasiskverbti giliai į plaukus. Dėl šios priežasties jie išsausėja, o galvos odos poros užsikemša.

Propilenglikolis (propylene glycol)

Pastarasis išgaunamas perdirbant naftos produktus. Jo poveikis panašus į glicerino, tačiau be to jis turi daug neigiamų šalutinių poveikių. Net naudojamas mažomis dozėmis jis gali sukelti alergines reakcijas, sudirginti bei sausinti odą ar paskatinti spuogų atsiradimą.

Dietanolaminas (DEA)

Jei pastebėjote, kad jūsų plaukai tapo nepaklusnūs ir trapūs, o galvos oda išsausėjusi, sudirgusi ir niežti, vadinasi, kaltas gali būti dietanolaminas. Jis išplauna natūralius naudingus komponentus iš jūsų plaukų. O be to, pastarasis yra pavojingas nėščioms ir žindančioms moterims.

Formaldehidas

Šis galingas konservantas naudojamas ne tik kosmetikos gamyboje. Neskiestas jis turi aštrų kvapą ir yra kancerogeniškas. Net ir labai mažos dozės gali sukelti plaukų slinkimą ir odos nudegimus, o įkvėpus jo garus gali išsivystyti sunki alerginė reakcija, pažeidžianti viršutinius kvėpavimo takus.

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE