Kaip padėti kūdikiui geriau miegoti naktį?

Ar žinojote, kad kūdikio paguldymas į lovą, kai jis dar budrus, bet jau mieguistas, maždaug tuo pačiu metu kiekvieną vakarą, gali padėti jam išsiugdyti veiksmingą miego režimą? Vakaro režimas ne tik palengvina mažylio miegą, bet ir teigiamai veikia jo sveikatą. Sužinokite, kaip elgtis, jei jūsų kūdikis prastai miega naktį.

Ką daryti, kai kūdikis nemiega naktį?

Kai jūsų kūdikis nemiega naktį, pirmiausia verta pabandyti išsiaiškinti to priežastis. Apsvarstykite, ar rūpinatės anksčiau minėta tinkama miego tvarka ir dienos grafiku. Išugdykite savo vaikui įprotį, kad yra tam tikras fiksuotas miego laikas ir iš esmės nuo jo negalima nukrypti.

Jei žinote, kad prižiūrite rutiną, apsvarstykite, kokios yra kitos galimos kūdikio nemiegojimo visą naktį priežastys, tokios kaip, nešvarios sauskelnės, dantų dygimas ar prasta mityba. Pavyzdžiui, kai mažylis gali būti alkanas, reikia pergalvoti maitinimo laiką, kad jis geriau atitiktų jo poreikius. Jei jam dygsta dantukai, galite prieš miegą padaryti jam dantenų masažą. Jei nė vienas iš metodų nepadeda, geras pasirinkimas – online konsultacijos su kūdikių miego specialistais.

Kodėl kūdikis nemiega naktį?

  • Neramus kūdikis ne visada yra alkanas kūdikis

Jei jūsų kūdikis nemiega visą naktį, galite manyti, kad jis yra alkanas. Tačiau taip būna ne visada. Kūdikiai naktį prabunda dėl įvairių priežasčių – jie gali būti apskritai neramūs, pabusti dėl perpildytų sauskelnių arba nuo išgirsto triukšmo. Maždaug 7-8 mėnesių amžiaus vaikai gali jausti nerimą dėl atsiskyrimo nuo tėvų. Tai visiškai normalu – jūsų kūdikis tiesiog turi žinoti, kad esate šalia, jei kas nors atsitiktų.

  • Prastas kūdikio miegas ir vakaro rutina

Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais jo miego įpročius sunku nuspėti, tačiau tikėtina, kad naktį jis prabus kelis kartus. Priešingai, kai kūdikiui sukanka šeši mėnesiai, jis jau gali miegoti ilgiau.

Laikui bėgant, kai kūdikis vis labiau vystosi ir daugėja kasdienės veiklos, mažylis gali susiformuoti miego įpročius. Nuoseklumas yra svarbiausia, kai kalbama apie atsigulimą miegoti ir užmigimą. Laikydamiesi nustatytos veiksmų sekos prieš užgesindami šviesą, padėsite savo mažyliui kokybiškai išsimiegoti ir galėsite kartą ir visiems laikams atsisveikinti su problema – dažnu pabudinėjimu naktį.

  • Kūdikio miego regresija ir miego trūkumas

Ypatingas atvejis, kai kūdikis blogai miega visą naktį, yra vadinamas miego regresija. Tai reiškinys, kai iki šiol gerai ir ramiai miegojęs mažylis staiga pradeda pabudinėti naktimis. Paprastai taip atsitinka per etapus, t. y. raidos šuolius, kai vaikas intensyviai įgyja naujų įgūdžių ir intensyviai vystosi motorika.

Šis miego regresas, kai kūdikis nemiega visą naktį, paprastai trunka iki kelių savaičių. Tačiau kai ji praeina, galite pastebėti, kad jūsų mažylis pakeitė savo miego ritmą. Tai yra raidos šuolio poveikis, todėl neturėtumėte dėl to nerimauti – tiesiog prisitaikykite prie naujų kūdikio poreikių.

One Comment

  1. ✅ You got 42 481 US dollars. GЕТ => https://forms.yandex.com/cloud/65db119443f74fe420ecbf0b?hs=98791077669ee453695f789ef56080da& ✅ parašė:

    g485g7

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE