Keli  unikalūs medeliai jūsų namams

Bonsai medeliai – tai nuostabus japoniško meno kūrinys, kuris vis tvirčiau įsitvirtina ir mūsų šalyje. Šiandien galima rasti ne tik itin profesionalių bonsai augintojų, bet ir nemažai prekybos vietų, kuriose galima įsigyti skirtingo amžiaus bonsai medelį. Turėti sodą ne kiekvienas turime galimybę. Kodėl gi šių mažyčių medelių pagalba nesukūrus mini sodo savo namuose? Juolab, kad galima rasti labai skirtingų bonsų šedevrų: tiek tropinių medelių, tiek augančių mūsų šalyje. Apžvelkime keletą itin unikalių, o kartais ir visai paprastų, bet be galo mielų lietuvio širdžiai bonsai medelių. 

Ficus Bonsai – perkamiausias mini medelis

Dažnai manoma, jog fikusai yra sudėtingos priežiūros reikalaujantys bonsai medeliai. Tikrai taip nėra. Be abejonės, kiekvienas bonsai medelis reikalauja daugiau dėmesio nei kiti augalai, tačiau bonsai fikusas niekuo nesiskiria nuo kitų bonsai augalų. Nebent tuo, kad jis išsiskiria savo išvaizda, nes augina storas šaknis, kurios būna iškilusios virš žemės paviršiaus. Ši savybė būdinga visiems bonsai medeliams, tiesiog fikusas itin tuo išskiria. Dar šis augalas pasižymi ovalo formos lapais ir tigro dryžiais nusėta rausvai pilka žieve. Paprastai fikuso stiebas būna S raidės formos. 

Vienas iš didesnių fikuso privalumų – jis yra gana atsparus ligoms, todėl labai tinkamas bonsai medelių auginimo naujokams. Fikusas bonsai yra kambarinis augalas, kuris nepakenčia šalčio. Tai reiškia, jog yra daugiau kambarinis augalas. Geriausia jį laikyti ant palangės, kurią pasiekia daug šviesos, bet nuolatos  tiesioginiai saulės spinduliai nėra nepageidaujami. 

Alyvmedžiui giminingi bonsai medeliai

Ligustrum Bonsai, Olea Europea ir kiti alyvmedžių giminės bonsai labai greitai auga, tad formuoti juos labai smagu ir galima tą daryti įvairiai. Be to, šis augalas yra neišrankus vietai, kurioje turi būti laikomas. Na, nebent galima išskirti tai, jog jis labiau tinkamas kambario temperatūrai. Vasaros metu galima jį apgyvendinti ir lauke. 

Vasaros metu alyvmedžiai mėgsta intensyvesnį laistymą, štai, žiemą jeigu pamiršite tai padaryti, šis medelis tikrai dėl to nesupyks. Tręšti taip pat patariama tik vasaros metu. Šaltuoju metų sezonu alyvmedžiai tegul ramiai žiemoja. Šiuos medelius, kaip ir kitus bonsus, reikia genėti. Geriausia tai daryti pavasarį. 

Bonsai sakura – nepakartojama egzotika namuose

Jeigu anksčiau minėti medeliai idealiai tinka pradedantiems bonsų augintojams, tai bonsai sakura jau reikalauja daugiau įgūdžių ir žinių. Visgi, namuose turėti šį egzotišką medelį – misija išties įmanoma. Sakuros privalumas tas, jog šis medelis yra gana atsparus ir šiek tiek didesniam užterštumui patalpoje. Tačiau jis reikalauja daug šviesos ir kasdieninio laistymo. Gamtoje šio medžio žiedai yra šviesiai rausvos spalvos. Tuo tarpu, bonsai sakurą galima sukurti įvairesnių spalvų: baltos, žalios, raudonos ir kitokių. Taigi, kruopšti priežiūra ir kantrybė gali sukurti tikrą egzotiką jūsų namuose. 

Miniatiūrinė pušis jūsų sodui

Jeigu užduosime Lietuvos gyventojui klausimą: koks medis yra lietuviškiausias, tikriausiai neretai išgirsime atsakymą – pušis. Savo ūgiu besididžiuojančios pušys – išties gražu ir įspūdinga. Tačiau kodėl dėl gi nepasidžiaugus namų sode pušies mažuoju giminaičiu – bonsai pušimi? Tai elegantiškas, stačias medelis su giliai įtrūkusia, pilkšva žieve. Ir lietuviška, ir egzotiška. 

Šis medelis yra atsparus ir atšiauresnėms gamtos sąlygoms, tačiau vis tiek dera jį pasaugoti. Jeigu temperatūra nukrito iki -5 laipsnių, perkelkite bonsai pušį į tegul ir nešildomą šiltnamį.  Auginimo sezono metu laikykite saulėje. 

Dar vienas žinotinas faktas – šie medeliai nemėgsta pernelyg drėgno dirvožemio. Ir persodinti jo nereikia dažnai, užtenka kas 3-4 metai. Nesijaudinkite, kai pastebite, jog rudenį nukrenta daug spyglių. Tai natūralu. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE