Moterį Saulę pritemdė STT įtarimai

Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl buvusiai Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei Jolantai Margaitienei priskirtų tarnybinių telefonų bei kompiuterio nurašymo ir sunaikinimo įgauna pagreitį. Moterimi Saule tituluotai ir šiuo metu Seimo nario Antano Čepononio patarėja bei rajono Tarybos nare dirbančiai J. Margaitienei pareigūnai neseniai pareiškė įtarimus dėl piktnaudžiavimo ir dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. 

Daugiau įtariamųjų byloje kol kas nėra

Informaciją apie tai, kad buvusiai Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei pateikti oficialūs įtarimai dėl piktnaudžiavimo ir dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, „Radviliškio naujienoms“ patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnybos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, specialioji agentė patarėja Dovilė Andrijauskaitė.

„Siekiant nepakenkti ikiteisminio tyrimo sėkmei pranešimo apie įtarimą apimties pakomentuoti negalime“, – teigia specialioji agentė patarėja D. Andrijauskaitė.

Pasak D. Andrijauskaitės, ikiteisminis tyrimas toliau vykdomas. Daugiau įtariamųjų šiuo metu tyrime nėra.

Sudomino telefonų ir kompiuterių nurašymo aplinkybės

„Radviliškio naujienose“ jau rašėme, kad J. Margaitienė praėjusių metų vasarą tapo didžiulio skandalo, nuvilnijusio per visą Lietuvą, pagrindine veikėja. Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimas pradėtas kilus įtarimams, jog buvusiai Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei priskirti tarnybiniai telefonai, nešiojamasis kompiuteris ir planšetė galėjo būti pasisavinti, o dokumentuose fiktyviai nurašyti kaip nepataisomai sugedę ir tariamai sunaikinti.

Redakcijos žiniomis, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus sudomino tuometinei Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei priskirtų tarnybinių telefonų „iPhone 13 Pro“ ir „iPhone 12 Promax“ bei nešiojamojo kompiuterio „Dell“ ir planšetės „Apple iPad“ nurašymo bei sunaikinimo aplinkybės.

Patikėtas turtas buvo vandališkai suniokotas

2022 metų pabaigoje Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Inventorizacijos komisijai buvo pateiktas defektinis aktas, kuriame buvo pasiūlyta minėtus prietaisus nurašyti kaip nepataisomai sugadintus.

Minėtame defektiniame akte nurodyta, kad vos prieš penketą mėnesių nupirkto telefono „iPhone 13 Pro“, kuriuo naudojosi administracijos direktorė, korpusas sulaužytas ir prietaisas neberemontuojamas. Tame pačiame dokumente įvardyta, kad kitas J. Margaitienės „valdiškas“ telefonas „iPhone 12 Promax“ buvo skendęs, o jo korpuse matosi stiprūs pažeidimai. Panašus likimas esą ištiko ir prieš gerus metus nupirktą nešiojamąjį kompiuterį „Dell“, kurio ekranas suskaldytas, o negana to – kompiuteris esą dar buvo aplietas ir apskritai neįsijungia. Ne ką geresnė padėtis ir dėl planšetės „Apple iPad“, kurios korpusas neva buvęs pažeistas, o prietaisas „nepasileidžia“.

Prietaisai „sunaikinti“ po nesėkmingų rinkimų

Nors pora telefonų, kompiuteris ir planšetė neatrodo labai didelis turtas, tačiau mokesčių mokėtojai už juos sumokėjo nemenką pinigų sumą.

Telefonas „iPhone 13 Pro“ mokesčių mokėtojams kainavo 1325 eurus, už „iPhone 12 Promax“ buvo sumokėti 1473 eurai, nešiojamasis kompiuteris „Dell“ savivaldybės biudžeto sąskaitą patuštino 1180 eurų, o už planšetę „Apple iPad“ sumokėtas 701 euras.

Remdamasi šiuo defektiniu aktu, minėtus keturis direktorės J. Margaitienės naudotus prietaisus speciali pačios J. Margaitienės įsakymu sudaryta komisija nusprendė pripažinti netinkamais naudoti, juos nurašyti ir likviduoti. Tai buvo padaryta netrukus po 2023 metų kovo mėnesį nesėkmingai pasibaigusių vietos savivaldos rinkimų, kuriuose konservatorių partijos kandidatė J. Margaitienė siekė mero posto.

Tą pačią dieną nurašytas turtas buvo perduotas sunaikinti į vieną uždarąją akcinę bendrovę.

Išmanius prietaisus laužė, daužė ir skandino

„Radviliškio naujienoms“ nepavyko sužinoti, kas paskatino pareigūnus pasidomėti minėtų direktorės naudotų prietaisų nurašymo aplinkybėmis.

Galbūt jiems įtarimų sukėlė tai, jog gana šaltų nervų iš šalies atrodanti buvusi administracijos direktorė J. Margaitienė galėjo taip agresyviai ir neatsargiai elgtis su jai patikėtu valdišku turtu – laužyti, daužyti ir skandinti už mokesčių mokėtojų pinigus nupirktus telefonus, kompiuterį ir planšetę…

Šaltinių teigimu, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai savo turimomis specialiomis priemonėmis netrukus išsiaiškino, kad kai kurie nurašyti ir „nepataisomai sulaužyti“ prietaisai po tariamo „sunaikinimo“ galimai ir toliau veikė.

Neapsieita be A. Čepononio pagalbos

Pareigūnai priėmė sprendimą praėjusių metų liepos 17 dieną J. Margaitienės darbo kabinete padaryti kratą. Tuo metu savivaldos rinkimus pralaimėjusi J. Margaitienė jau buvo įsitaisiusi savo bendrapartietės vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės patarėja.

Redakcijos šaltinių teigimu, tą pačią dieną kratą buvo nuspręsta padaryti ir J. Margaitienės bute Vilniuje, kurio raktus turėjo politikės sūnus. Čia neapsieita ir be konservatoriaus Seimo nario Antano Čepononio pagalbos.

Politikas „Radviliškio naujienoms“ pats prisipažino, kad laukiantiems STT agentams atvežė J. Margaitienės sūnų, kuris tuo metu svečiavosi pas A. Čepononio anūkes.

Ką kratos metu konkrečiai rado pareigūnai, nėra skelbiama, tačiau šaltiniai pakuždėjo, jog kai kurie iš tariamai neveikiančių ir „sunaikintų“ daiktų esą buvo rasti. Rasti prietaisai buvo perduoti ekspertams, kad šie patvirtintų arba paneigtų pareigūnų įtarimus, jog jie puikiai veikia ir negalėjo būti nurašyti.

Laikosi įsikibusi į rajono Tarybos nario mandatą

Tą pačią dieną, kai darbo vietoje buvo padaryta krata, J. Margaitienė pasiprašė atleidžiama iš darbo Vidaus reikalų ministerijoje, o ministrė A. Bilotaitė jos parašymą patenkino.

Pati J. Margaitienė, kuri maždaug prieš dešimtį metų buvo oficialiai tituluota Moterimi Saule, žurnalistams teigė, neva pradėtas tyrimas esąs politinis susidorojimas, o iš darbo ji išėjusi dėl asmeninio sprendimo. 

Specialiųjų tyrimų tarnyba netrukus pradėjo ikiteisminį tyrimą. Dėl pradėto ikiteisminio tyrimo Moterimi Saule tituluota politikė sustabdė savo narystę ją į politines aukštumas iškėlusioje konservatorių partijoje, tačiau ir toliau tvirtai laikosi įsikibusi į rajono Tarybos nario mandatą.

Po savo sparneliu priglaudė A. Čepononis

Netekusiai darbo Vidaus reikalų ministerijoje J. Margaitienei „šiltą“ vietą gana greitai surado A. Čepononis, kuris praėjusių metų rugsėjo mėnesį  įdarbino ją savo paties patarėja. Tada Radviliškio konservatorių vadas teigė, kad J. Margaitienę pasirinko savo patarėja, nes ja pasitiki.

Žurnalistų turimi dokumentai rodo, kad praėjusių metų liepos 20 dieną Seimo narys A. Čepononis už valdiškas lėšas nusipirko telefoną „Iphone 14“ su „Venus-silicone“ dėklu. Šios prekės parlamentarui kainavo 919 eurų.

Labai įdomus sutapimas, kad nauju pirkiniu Seimo narys save pradžiugino praėjus vos trims dienoms po to, kai STT pareigūnai padarė kratą vidaus reikalų ministrės patarėja tuo metu dirbusios jo artimos bendražygės J. Margaitienės darbo kabinete ir namuose, po kurios ji pasiprašė atleidžiama iš darbo.

Kadencijai baigiantis prisireikė naujo telefono

„Radviliškio naujienos“ Seimo nario A. Čepononio pasiteiravo, ar už valdiškas lėšas įsigytu telefonu „Iphone 14“ su „Venus-silicone“ dėklu naudojosi pats, ar jį nupirko savo patarėjai? Kodėl likus vos metams iki kadencijos pabaigos politikui prisireikė naujausio „Iphone“ modelio telefono, ar pigesnis telefonas būtų kliudęs tinkamai atlikti Seimo nario funkcijas? 

„Mobilųjį telefoną kaip priemonę įsigijau Seimo parlamentinei veiklai vykdyti. Pastebėsiu, kad ši priemonė ne tokia ir brangi, kaip dabar viešai skelbiamos kitų Seimo narių“, – į kitus Seimo narius baksnojo A. Čepononis, kuris taip ir neatsakė, ar telefoną nupirko sau, ar savo patarėjai.

Pati J. Margaitienė tikino minėtu telefonu nesinaudojusi.

Zigmas JANAVIČIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE